“İlk adımdan son kurşuna”

0

Bandırma’da Milli Mücadele’nin 102’nci Yıldönümü sebebiyle “İlk adımdan son kurşuna” adlı sergi düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki sergiye katılan Belediye Başkanı Tolga Tosun gazetecilere açık hava anlatısı ile ilgili şunları aktardı: “Önümüzde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız var. Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olan bayramımız. “İlk adımdan Son Kurşuna ” isimli bu sergiyle, milletimizin hürriyet ve bağımsızlık yolunda verdiği mücadele, yaptıkları fedakarlıklar anlatılıyor.

Yazı İçi

İşte bugün,Cumhuriyet Meydanımızda, tarihin gördüğü en şanlı mücadele;“İlk Adımdan Son Kurşuna”adıyla, anlatımlı fotoğraf sergimizle, Kurtuluş Savaşımızın tarihini ve önemini gözler önüne seriyoruz. Pandemi kuralları çerçevesinde, kadın-erkek tüm Bandırmalı hemşerilerimin gururla ziyaret edeceklerinden eminim. Bu sergiyle; sevdamız olan Bandırma adını taşıyan vapurla, yani İLK ADIMLA başlayan, Bandırma Ay Yıldız Tepesindeki SON KURŞUN’la, büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımız adım adım anlatılmıştır.

Birçok sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla Bandırma Belediyesi organizasyonunda bu sergiyi gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız bir hafta kalacak olan bu sergiye gelip kurtuluş mücadelemizi başlangıcından sonuna kadar adım adım takip edebilecekler. Cumhuriyetimizin bu noktaya gelmesindeki önemli değerleri, anlaşmaları görebilecekler.”dedi.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds