“İnancımız tam”

0

Susurluk Ticaret Odası(STO) Başkanı İlker Kurt, Yörsan’ı bölgenin önemli bir firması ve aileden gördükleri Matlı Holding’in almasını çok olumlu karşıladıklarını söyledi. Kurt, “Susurluk’un güzel yatırımlarla kalkınacağına inancımız tam” dedi.

Türkiye’nin beyaz et ve yumurta sektöründe önde gelen firmalarından Keskinoğlu’nun yüzde 20’sini alarak adından söz ettiren Matlı Holding, gıda şirketlerinden Yörsan’ı da bünyesine dahil etti. Susurluk ekonomisinin lokomotif firmalarından Yörsan’ın satış sürecini değerlendiren STO Başkanı İlker Kurt, Matlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’yı aileden gördüklerini söyledi. Başkan Kurt, “Özer Matlı hem TOBB Yönetim Kurulu hem de Bursa Ticaret Borsası Başkanı. Yörsan’ı satın aldıktan sonra da görüştük. Yatırımlarını burada yapacaklar. Susurluk ekonomisi için çok önemli bir kazanç” diye konuştu. İstihdam konusunda da önceliğin Susurluklular olacağının altını çizen Başkan Kurt, “İstihdam konusunda da bizden destek istediler. Elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

“YATIRIM PLANLAMALARI İLE GÖÇLERİ ENGELLEYECEĞİZ”
Yazı İçi

Otobanın Susurluk’u olumsuz etkilediğinden söz eden Kurt, “Marka olmak çok önemli. İnsanlar otobandan çıkıp buraya tostunu yemek için geliyor. Biz buradaki hareketliliği çoğaltmak için yatırım planları yapıyoruz” dedi. Susurluk’un sürekli göç verdiğine de dikkat çeken Kurt, “Göçü durdurarak ara eleman ihtiyacını da karşılayabilirsek otobanı avantaja çevirme şansımız olacak. İstanbul Gebze Tuzla’daki sanayi alanları artık doldu. Yatırımların buraya kayacağını düşünüyoruz. Yatırımlar başladığında bizde hazırlıklı olursak, buradaki insanlar işe yerleştirip, gerekli nitelikleri sağlayabilirsek ekonomimiz ayağa kalkabilir” şeklinde konuştu.

“EKONOMİYİ DESTEKLEYECEK PROJELER SUSURLUK’U BEKLİYOR”

Başkan Kurt, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odası ve Ziraat Odası ile birlikte Susurluk’un ve Susurluk ürünlerinin tanıtılması için ‘’Susurluk Güç Birliği’’ adında bir şirket kurmayı planladıklarından bahsederek ilçenin kalkınması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kurt, “Şirketi kurmaktaki amacımız Susurluk’ta üretilen ürünü beğenen kişilere, üreticiden direkt olarak sağlamak.” diye konuştu. Susurluk ürünleri kadar doğasının da bilinmesi gerektiğinden bahseden Kurt, bu konu hakkında yatırımlar olduğu şu sözler ile belirtti. “Doğa turizmi ile ilgili birçok proje var. Askeriyenin olduğu bölgeden tutun Çataldağ tarafına kadar uzanan güzel bölgeler var. Bu alanlar turizme kazandırılabilir ancak turizme kazandırılırken doğayı da korumak lazım. Bugün karavancılara iyi bir bölge ayarlamamız lazım ki sonradan tepki toplamamak gerek. Susurluk’un güzel yatırımlar ile kalkınacağına inancımız tam” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds