Balıkesir Havran’da sevdiği kızı istemeye giden ve A.S, sevdiği kızı alamayınca aileden 3 kişiyi öldürdü, 4 kişi de yaraladı.

Edinilen bilgilere göre Havran ilçesine bağlı Hüseyin Beşler mahallesinde yaşanan olayda, A.S ailesi ile birlikte sevdiği kızı istemeye gitti. Ailenin kızı vermemesi üzerine iki aile arasında husumet meydana geldi. Yaklaşık iki yıl sonra istediği kızın ailesinin evine giden A.S ilk olarak ailenin evinin önünde ruhsatsız olduğu tespit edilen av tüfeği ile rast gele ateş açmaya başladı.

Açılan ateş sonucunda, Melike Çetinkaya (38), Ebru Çetinkaya (16) ve Tuncay Çetinkaya’yı (17) öldürdü, Gülşen Çetinkaya, Yasin Çetinkaya, Bayram E. ile Murat E.’yi yaralandı. Silah seslerini duyan baba Hasan Çetinkaya ve mahalle sakinleri olay yerine gelerek sağlık ekiplerine haber verdi.

Olayın ardından 3 kişiyi öldüren ve 4 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırgan A.S cep telefonu ile sosyal medya hesabından canlı yayın yaptı. İzleyenleri dehşete düşüren görüntülerde, yaralanan bir şahıs çığlık atığı dikkati çekerken görüntüyü çeken A.S ise “Son durumun bu” şeklinde konuşuyor.

Jandarma ekipleri tarafından arama çalışmalarının ardından zanlı Ali Saral (26) yakalandı. A.S Jandarma komutanlığında ifadesinin alınmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilerek Edremit Adliyesi’ne götürüldü. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan A.S Burhaniye ceza evine gönderildi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here