KADIN İNİSİYATİFİ GRUBU 2021’İN İLK TOPLANTISI İÇİN ANKARA’DA

“ŞEHRİMİZ İÇİN ÇALIŞIYOR, DAHA İYİ BİR BALIKESİR İÇİN İSTİŞARE EDİYORUZ”

0

Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’in öncülüğünde Balıkesir’de Kadın Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri tarafından “Önce Balıkesir Önce Gelecek” düşüncesiyle kurulan Kadın İnisiyatifi Grubu, 2021 yılının ilk toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi.

Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı ile 27 yaş üstü özel bireylerin örgün eğitimden mezun olduktan sonra eğitim ve üretim yapacakları sosyal aktivitelerine devam edecekleri “ürettiğim için mutluyum” projesi kapsamında yer temini ve kurs merkezi yine Yeşilay derneği ile bağımlı maddelerle mücadele kapsamında Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) projelerini hayata geçiren kadın inisiyatifi grubu, Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir öncülüğünde  2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirmek üzere Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’i TBMM’de ziyaret etti.
Balıkesir Kadın STK temsilcileri tarafından “Önce Balıkesir Önce Gelecek” düşüncesiyle kurulan Kadın İnisiyatifi Grubu temcileri; Balıkesir Yeşilay Derneği Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu, ÇÖLYAK Derneği Başkanı Suna Dadan, Türkiye Eğitim Vakfı Balıkesir şubesi temsilen Serpil Yıldız, OBİDEV Vakfı Başkanı Fatma Tabanlı, Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği temsilen Sevgi Ataş ve Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Cemiyet Başkanı Semra Aman Akyürek, milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’i TBMM’de ziyaret etti.
KADIN İNİSİYATİFİ GRUBU 2021’İN İLK TOPLANTISINI ANKARA’DA YAPTI
Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubu temsilcileri ve Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirmek üzere TBMM’de bir araya geldi. Toplantı öncesinde TBMM Basın Ofisi’nde Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubu temsilcisi Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Cemiyet Başkanı ve Balıkesir’in değerli yerel gazetelerinden ‘Gazete Merhaba’nın imtiyaz sahibi Semra Aman Akyürek’e Balıkesir’e dair değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir; “Balıkesir’imizi geliştirmek, ilerlemesine daha da katkıda bulunmak amacıyla elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Daha önce Balıkesir’imiz için birçok önemli projeye imza attık ve bundan sonra da büyük projelerimize devam edeceğiz.” dedi. Balıkesir ve Balıkesirli için yapılan ve yapılacak olan projelerden bahseden Milletvekili Aydemir’in röportajını “Gazete Merhaba”dan okuyabilirsiniz.
KADIN İNİSİYATİFİ GRUBU SARIEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ
Yazı İçi
TBMM’den AK Parti Genel Merkezi’ne geçen Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ve Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubu temsilcileri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu’ nu makamında ziyaret etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu’na STK çalışmaları üzerine bilgiler veren Milletvekili Pakize Aydemir, Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubu’nun çalışmalarını anlattı. Aydemir şunları kaydetti: “Sayın Başkanımız Jülide Sarıeroğlu ile fikir alışverişinde bulunduk. STK alanında yapılan çalışmalar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki STK’larla ilgili yol haritası üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. STK’lar ve Kadın İnisiyatifi Grubumuzun çalışmaları ile yürüttüğümüz projeler hakkında görüştüğümüz başkanımıza nazik misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.”
AK PARTİ GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI ÇAM KADIN İNİSİYATİFİ GRUBUNA DESTEK VERECEK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu’nun ardından Genel Başkan Yardımcısı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’ı ziyaret eden Kadın İnisiyatifi Grubu, ziyaret sırasında Balıkesir’deki STK’ların çalışmalarından bahsetti. Milletvekili Aydemir ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada; “Kadın inisiyatifi Grubumuzun çalışmaları hakkında bilgiler vererek, istişarelerde bulduğumuz başkanımıza ilgi, alaka ve nezaketleri için teşekkür ediyoruz. Sayın başkanımız çalışmalarımızı dinledi, değerli fikirlerini bizlerle paylaştı. Yaptığımız çalışmalarımıza desteklerini esirgemedikleri için, bize çıktığımız bu yolda değerli fikirleriyle yolumuza ışık tuttuğu için Kadın İnisiyatifi Grubumuz adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
“ŞEHRİMİZ İÇİN ÇALIŞIYOR, DAHA İYİ BİR BALIKESİR İÇİN İSTİŞARE EDİYORUZ”
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, şunları söyledi:
“Şehrimiz için çalışıyor, daha iyi bir Balıkesir için istişare ediyoruz. Balıkesir Kadın STK temsilcilerinden oluşan Kadın İnisiyatifi Grubu temcilerimiz ile 2021 yılının ilk istişare toplantısını ve temaslarımızı Ankara’da AK Parti Genel Merkezimizde ve Gazi Meclisimizde gerçekleştirdik. Kadın İnisiyatifi Grubu olarak Balıkesirimiz ve Balıkesirli hemşehrilerimiz için her zaman çok çalışacağız. Balıkesir’imiz ve kadınlarımız için hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bütün bu çalışmalarımızda, Kadın İnisiyatifi Grubumuzun oluşumuzda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirmek için Balıkesir’den Başkentimiz Ankara’ya gelerek bizleri ziyaret eden Kadın İnisiyatifi Grubumuzun çok değerli üyelerini çok verimli geçen günün sonunda Gazi Meclis’imizi gezdirdik. Temsilcilerimize genel kurul çalışmalarımız ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin izlerini gösterdik.”

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds