“Kadınların sesi olacağız”

0

Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Muazzez Özpolat Palta, “Bandırma’nın dinamiklerini kadına yönelik şiddet ve farkındalık için göreve çağırıyoruz” dedi.

Bandırma, kadına şiddet konusunda ülkeyle paralel gittiğine dikkat çeken Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Muazzez Özpolat Palta, bu insanlık suçuna dur demek adına yol haritası çizilmesi gerektiğini söyledi. Bir yıl içerisinde Bandırma’da ikinci kadın cinayetinin işlendiğini belirten Palta, Bandırma’da kurşunlanan, dövülen, çocuğuyla birlikte sokağa atılan kadınların olduğunu söyledi. Türkiye genelinde statü fark etmeksizin benzeri durumlar yaşandığına değinen Palta, “Medyada yer almayan ve resmi olarak kayda geçmeyen çok sayıda cinayet var. Faili meçhullerin ve korkudan sesini çıkaramayanların azımsanamayacak derecede çok olduğunu görebiliyoruz.” diye konuştu.

Yazı İçi
“KADIN CİNAYETİNDEKİ SAYISAL VERİLER GÖZ KORKUTUCU”

2021 yılında 500 üzerinde kadın cinayeti işlendiğini, 263 kadının ve aile bireylerinin yaralandığından söz eden Palta “Her gün bizlerden destek isteyen kadınların yardım çığlıklarıyla karşılaşıyoruz.” dedi. Bu konuda Kadın Dayanışma Derneği olarak çözüm odaklı işbirliğine hazır olduklarının altını çizen Palta, “Bandırma’nın dinamiklerini bu konuyu çözmek üzere göreve çağırıyoruz. Bu insanlık suçunun önlenmesi, kadınların evlerinde ve sokaklarda can güvenliğinden endişe etmeden yaşamasının en doğal hakları olarak sağlanması gerekmektedir. Bu nasıl ve nerede yapılacaksa konunun özenli bir şekilde masaya yatırılıp, konuyla ilgili bir yol haritası çizilmesi gerekiyor” sözleriyle ortak hareket etme çağrısında bulundu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds