KANSERLE TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ

0

Güney Marmara’nın Onkoloji hastalıklarının tanı ve tedavisinde referans hastanesi olmayı hedefleyen Medicana Bursa Hastanesi çağın gerektirdiği tedavileri en iyi şekilde hastalarına sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Bu ilkelerle hizmetlerine devam eden Medicana Bursa Hastanesi Onkoloji Bölümü ve tedavileri ilgili bilgi veren Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Remzi Karşı, ” Medicana Bursa Hastanesinde multidisipliner bir yaklaşım modelini benimsemekteyiz. Çağdaş, modern ve ileri teknolojiye sahip, spesifik onkolojik tanı ve tedavi teknolojileri ile donatılmış Medicana Bursa Hastanesi’nde kanser vakaları Bilimsel Kurul liderliğinde Tümör Konseyi tarafından değerlendirilip ortak kararla tedaviye başlanmaktadır. Kanser tedavisi, birçok uzmanlık dalının bir arada çalışmasını zorunlu kılan bir hastalıktır.

Yazı İçi

Burada çeşitli cerrahi branşlar,Patoloji Radyasyon onkolojisi ve Medikal Onkoloji uzmanları birlikte çalışır. Teşhis sırasında teşhisi güçlendirmek ve tedavi sonuçlarını izlemek için Radyoloji ve Nükleer Tıp bölümleri büyük önem taşır. Radyasyon Onkolojisi bölümünde kanser hastalarının ışın tedavilerinin planlanmasında yol gösterici olarak PET-CT kullanılmakta ve bu sayede canlı olan tümör hücrelerinin ıskalanması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca Gastroenteroloji uzmanı tarafından uygulanan EUS (Endoskopik Ultrasonografi) ile özellikle pankreas kanserini erken evre de teşhis etme imkanı bulmaktayız .Aynı zamanda, “Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Gelecek” mottosuyla hareket ederek, toplumun sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, koruyucu hekimlik ve farkındalık çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Böylelikle kanserle topyekün mücadele etmekteyiz.”dedi

Dr. Öğretim Üyesi Remzi Karşı , ‘’Kanserin tanısında ve tedavisinde Medicana Onkoloji bölümümüz hem Bursa’ya hem de Marmara bölgesine kanserli hastalarımıza hizmet vermek üzere planlanmıştır. Tıbbi Onkoloji’nin önemli isimlerinden Doç. Nilüfer Avcı, Doç. Dr. Erdem Çubukçu,Uz.Dr.Mustaf Canhoroz ve ekibi ile Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Engin, Doç. Dr. Candan Abakay Demiröz, Dr. İbrahim Yıldırım ve Dr. Özlem Toros ile İleri Evre Kanserler konusunda başarılı ameliyatlara imza atan Prof. Dr. Ersin Öztürk ve Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof.Dr.Cüneyt Erdoğan, Kan Kanserleri alanında Uz.Dr. Ömer Önder Savaş ile beraber bölgede hizmet vermekteyiz” diye ifade etti.

Amaçlarının hastalara kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmak olduğunu aktaran Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Remzi Karşı, ” Güney Marmara ve Bursa Bölgesi insanının ilgisi ve talebi nedeniyle yeni hekimler transfer ettik. Öte yandan alt yapı ve teknolojiye yönelik yatırımlarımız hiç kesilmiyor. Tıptaki teknolojileri yakından takip ediyoruz. Amacımız gelişen ve büyüyen yapımızla sağlık hizmetlerimizi daha kaliteli sunmak.” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds