Katrancı Mehmet Pehlivan’a selam olsun

0

Susurluk Belediyesi Güreş Salonu, cihan pehlivanlarından Susurluklu Katrancı Mehmet Pehlivan’a yakışır bir şekilde düzenlendi.

Susurluk Belediyesi, tadilat ve onarım çalışmalarını tamamladığı güreş salonunu, Katrancı Mehmet Pehlivan Güreş Kulübü güreşçilerinin kullanımına açtı. Salonun açılışı için düzenlenen turnuvaya Dursunbey, Edremit, Gömeç, Balıkesir ve Susurluklu güreşçiler katıldı. Turnuva kıran kırana mücadelelere sahne olurken, kazanan dostluk oldu.

Yazı İçi
KÖKEN: “GENÇLERİ ATA SPORUNU TERCİH ETTİKLERİ İÇİN TEBRİK EDİYORUM”

Güreş turnuvasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kaymakam Muammer Köken, “Balıkesir gibi en fazla başpehlivan çıkaran illerden birinde, milletimizin iman ve cesaretini cihana göstermek için ter dökmüş Katrancı Mehmet Pehlivan gibi bir cihan pehlivanının yaşadığı Susurluk’tayız. Bu isimlerin yaşatılması sadece isimlerinin verilmesiyle değil, yaşam disiplinlerini de örnek almaktan geçer. Gençlerimizi ata sporumuzu tercih ettikleri için tebrik ediyorum” dedi.

GÜNEY: “BÜTÜN GENÇLER ÖRNEK ALMALI”

Devrinin önemli pehlivanlarından olan Kel Aliço, Hergeleci İbrahim, Koca Yusuf ve Kurtdereli Mehmet gibi isimler ile kıran kırana güreşler yapan Katrancı Mehmet Pehlivan gibi güreşçilerin çıkmasını umut ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Salonumuzu cihan pehlivanımızın namına yakışır şekilde düzenleyip, sporcularımızın kullanımına açtık” diye konuştu. Katrancı Mehmet Pehlivan’ın hem kişiliği hem de başarıları ile Susurluklu gençlere örnek olması gerektiğini ifade eden Başkan Güney, “Bu yönü ile Katrancı Mehmet ve onun gibi değerlerimizi yaşatma adına yaptığımız bu ve benzeri çalışmalar, kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarabilme adına büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds