Kaymakam Köken’den proje çağrısı

0

Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) tarafından azami bütçesi 1 milyon TL olarak belirlenen 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı(SOGEP) uygulanacağını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 2022 yılı SOGEP ön başvuru süreci GMKA tarafından başlatılıyor. Azami bütçesi 1 milyon lira olarak belirlenen projenin başvuruları 29 Kasım 2021 tarihinde başlayacak ve 31 Ocak 2022 tarihinde sona erecek. Susurluk Kaymakamlığı öncülüğünde ilçenin meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla beyin fırtınası toplantısı gerçekleştirildi.

Yazı İçi
BÖLGEDEKİ SOSYAL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ AMAÇLANIYOR

Programın hedefinin bölgedeki yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek olduğunun altını çizen Kaymakam Köken, bölgedeki temel sosyal sorunların çözümüne katkı sunulmasının amaçlandığına vurgu yaptı. Program kapsamında Balıkesir’e dört proje tahsis edildiğine değinerek, bu projelerden en az ikisinin Susurluk’ta uygulanacağına inandığını belirten Köken, “Değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak zorundayız. Ayrıca istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmalıyız” diye konuştu.

ÖNCELİK İSTİHDAMI ARTTIRMAK

Programlarda birinci önceliğin istihdam edilebilirliği artırmak, ikinci önceliğin sosyal girişimcilik ve yenilikçilik, üçüncü önceliğin sosyal içerme ve dördüncü önceliğin sosyal sorumluluk olduğuna vurgu yapan Kaymakam Köken, “SODEP kapsamında sosyo-ekonomik gelişmişlik bakımından daha alt düzeyde yer alan ilçelere yönelik projeler ile yenilikçilik, genç, kadın ve engellilerin istihdamı ile ortaklık ve iş birliği boyutu güçlü projeler öncelikli olarak değerlendirilecektir” şeklinde konuştu. Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Susurluk Meslek Yüksek Okulu, Susurluk Ticaret Odası, Susurluk Ticaret Borsası, İlçe Tarım Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ziraat Odası, Halk Eğitim Merkezi, Süt Sığırcıları Yetiştirme Birliği, Halk Eğitim Merkezi ve Susurluk Arıcılar Derneği yetkilileri katıldı.

 

 

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds