Kaymakam Yazar, “Vatandaşlarımız Uyarıları Dikkate Almıyor”

"Sağlık Çalışanları Özveri ile Çalışmaya Devam Ediyor"

0

Bandırma ilçesinde son günlerde artan kovid 19 vakalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kaymakam Günhan Yazar, vatandaşlara uyarıda bulunarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiğini söyledi.

Kaymakamlık makamında Belediye Başkanı Tolga Tosun ve İlçe Sağlık Müdürü Başak Şenılgaz ile birlikte gerçekleştirilen ilçe sağlık kurulu toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Yazar, son zamanlarda vaka sayılarının ciddi oranlarda arttığını söyledi. Son günlerde virüs yayılma hızının yaklaşık olarak yüzde 25 oranında arttığını ifade eden  Kaymakam Yazar, “İlçede il ortalamasının üzerinde vaka ve artış var. Yapılan uyarılara rağmen ilçe genelinde doğum günü, misafirlik ve komşu ziyaretleri devam ediyor.

Vatandaşlarımızda son zamanlarda bu virüs tipinin daha az hasta ettiği şeklinde de bir kanı var.  Ama vakalarımız ciddi oranlarda artıyor. Vatandaşlarım çok daha fazla dikkat etmeli ve sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalı” dedi. Kaymakam Günhan Yazar, hastanede yatak sıkıntısının olmadığını da sözlerine ekledi.

“Balıkesir Ortalamasını Yükselten İlçeyiz”
Yazı İçi

Toplantıya katılan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ise yaptığı açıklamada, Balıkesir il ortalamasını yükselten ilçenin Bandırma olduğunu ifade ederek, “Havanın ısınmasından dolayı özellikle şehir merkezinde aşırı hareketlilik var. Kendi nüfusumuza göre üç dört kat fazla vakamiz var. Normalleşme ile açılan lokanta ve kafelerimiz nedeniyle de hareketlilik arttı. Buradan hemşehrilerimizi uyarıyorum. Şimdi daha da dikkatli olmalıyız. El birliği ile başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

“Sağlık Çalışanları Özveri ile Çalışmaya Devam Ediyor”

Toplantıda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Başak Şenılgaz ise yaptığı açıklamada, insanların tanıdıklarından kendilerine virüs bulaşmayacakmış gibi bir davranış içerisinde bulunduklarını söyledi. Şenılgaz açıklamalarında, “İlçemizde şuanda vakalara, hasta nakillerine, filyasyona ve yatışlara yetişiyoruz. Ancak biraz daha artarsa bunlara yetemeyiz. Biz bunun mücadelesini gece gündüz veriyoruz. En büyük destek istediğimiz vatandaşlarımızdan duyarlı davranıp  kurallara uymaları. Vakaları geri döndürmek için zamana ihtiyacımız var. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca evden çıkılmasın. Teması azaltmak lazım”dedi.

Filyasyon ekiplerinin çalışmaları esnasında doğru bilgilendirilmesi gerektiğini de ifade eden Şenılgaz, vatandaşların kendilerinde temaslı bilgilerini de eksiksiz olarak paylaşmalarının önemli olduğunu belirterek, “Zira bu mücadelemizde verilecek doğru bilgiler hayati önem taşıyor” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds