KONUNUN AYRINTILI ELE ALINMASINA İHTİYAÇ VARDIR…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Zehirlendi mi?

0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Zehirlendi mi? Gazi Atatürk düşmanları, Atatürk’ün ölümünü alkole bağlarlar, içki içtiği için siroz hastalığına tutulduğunu ve içkiden öldüğünü söylerler. Amaçları İslâm dinine göre içilmemesi gereken alkollü içkiyi Gazi Atatürk’ün içtiğini, böylece ATATÜRK DÜŞMANLIĞI TEMELİNİ ATMAKTIR.  Dinden geçinenler Atatürk düşmanlığı temelini atmak için, O’nun ölümünü bu şekilde işlerken, diğer yurttaşlar da bilgi eksikliğinden ve bu konunun yeterince işlenmemesinden dolayı, genelde bu şekilde; “ATATÜRK ALKOLDEN ÖLMÜŞTÜR” şeklinde bilirler. Bu nedenle konunun en ince ayrıntılı bir şekilde aydınlanmasına ihtiyaç vardır.

82 yıldır sadece dost meclislerinde gündeme gelen GAZİ Atatürk ölmedi, zehirlendi” iddialarına ilişkin tarihi belgeleri ele alırsak, 57 yaşında hayatını kaybeden Atatürk’ün doğal yollardan ölmediği, zamanın kudretli yöneticileri ve doktorları tarafından ‘ZEHİRLENDİĞİNE’ ilişkin iddialar zaman zaman dillendirilse de bu, sınırlı tartışmaların ötesine geçmemiştir.

İlk belge; İçişleri Bakanı Şükrü Kaya’nın 30 Haziran 1938’de yani Atatürk’ün ölümünden 4,5 ay önce İsmet İnönü’ye gönderdiği yazı.

“Çok kıymetli büyüğüm İsmet İnönü.

Cumhurreisimizin hastalığı gün geçtikçe ilerlemekte, çevresinde size karşı bazı tedbirler aldığını duydukça çok üzülmekteyim. Tahsis ettiğimiz doktorun görevini layıkı ile yaptığı kanısındayım. Cumhurreisimiz, doktorlardan çok şikayet etmiş. ‘BENİ TÜRK DOKTORLARINA EMANET EDİN” demiştir. Yabancı doktorları uzaklaştırmak istemektedir. Her şey yolunda ve mecrasında seyir etmektedir. Sizleri Cumhurreisi olarak görmek arzusu hepimizde hasıl olmuştur. Hürmetle ellerinizden öperim efendim. Dahiliye Vekili Şükrü Kaya.“ (30 Haziran 1938).

İkinci belge ise; Gazi Atatürk’ün zehirlendiği tartışmalarının 20 yıl sonra devletin zirvesindeki bazı isimlerin başını ağrıtacak ve ölüm tehditlerine bile sebep olacak şekilde yeniden gündeme geldiğini gösteriyor. CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek, 26 Şubat 1959 tarihindeki yazısında, daha sonra İçişleri Bakanlığı da yapacak olan Hıfzı Oğuz Bekata’yı nazik bir şekilde uyarıyor.

Hıfzı Oğuz Bekata, Kasım Gülek’in ‘NAZİKÇE’ uyarılarına rağmen Gazi Atatürk’ün ölümünün arkasındaki sırrı araştırmaya devam etti.

Bekata’nın İçişleri Bakanı olduğu 1962 yılında, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Doktor Lebit Yurdoğlu’ndan destek istediği, Yurdoğlu’nun elde ettiği bulguları bir mektupla ilettiği görülüyor. Doktor Yurdoğlu, Bekata’ya yazdığı yazıda Gazi Atatürk’ün kesinlikle öldürüldüğüne dikkat çekiyor. Yurdoğlu tespitlerini şu şekilde sıralıyor:

“Bu konuyu derinlemesine araştırdığımda sorunun sadece geç teşhis olmadığını, teşhisle uyumlu olan ilaçlar kullanılmadığını tespit ettim…

Sıtma tedavisi için kullanılan Kinin ilacının tedavide 43 şişe kullanıldığını gördüm. Bu kadar Kinin kullanıldığında karaciğerinde onarılmaz yaralar açacağını her hekim bilir. Bunun sanki bilinçli kullanılmış olduğun izlenimini edindim… Eppinger, Bergman, Dr. Fissinger, Dr. Neşet Irdelp’in hekimlik görevlerini bilinçli bir şekilde eksik yaptıkları kanısı bende hakim olmuştur.”

Yazı İçi

Gazi Atatürk’ün hayatı boyunca çekilen binlerce fotoğrafı olmasına rağmen neden alkolik denilen bir insanın masasında ve elinde içki şişesi ve bardağı yoktur? Hatta kız çocuğuyla birlikte çekilmiş ve elinde bir bardak malt içeceği olmasına rağmen “Gazi ATATÜRK KIZ ÇOCUĞUNA BİRA İÇİRİYOR” diye iftiralar atılmıştır.

GAZİ ATATÜRK, YANLIŞ TEDAVİ UYGULANDIĞI İÇİN ÖLMÜŞTÜR!

Gazi Atatürk sanıldığı gibi siroz hastası değildi. Atatürk’e sıtma tedavisi yapılmış, aşırı bir KİNİN yüklenmiş ve karaciğeri bu yüzden iflas etmiş, siroza dönüşmüştü. Tedaviyi yapan doktor MASON LOCASI ÜSTADI DOKTOR MİM KEMAL’DİR!

Büyük Millet Meclisi’nde Atatürk’ün ölüm raporu gündeme geldiğinde, 1935 yılında kapatılan ancak Meclis’ten tam olarak arındırılamayan MASONLAR ortaya bir fikir atarlar:

“Efendim, gençlerimize terbiye olur, onun alkol ve sigaradan öldüğünü duyuralım…” denir ve kabul edilir, tarih kitaplarına da böyle yazılır ve girer…

Gazi Atatürk, vatanımızı 11 savaş yaparak, hepsin

vatanımızdan kovmuştur.

Bizlere TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ ARMAĞAN ETMİŞTİR.

Ne mutlu ATATÜRK’Ü GERÇEK ANLAYAN VE ANLATANLARA…

Selam olsun GAZİ ATATÜRKÇÜ TÜRK GENÇLİĞİNE…

YAZAR: Orhan ORGARUN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds