Kovid 19 Salgını Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Engel Olamadı

0

Manyas ilçesinde Cumhuriyetin Kuruluşunun 97’nci yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Tören Cumhuriyet Meydanında saat 09.30’da Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya ve Belediye başkanı Tancan Barçın’ın tebrikleri kabulüyle başladı. Protokol üyelerinin halkın, protokolün bayramlarını kutlamaları sonrasında ise tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşması Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya yaptı. Kaya konuşmasında kuruluşun 97’nci yılını kutlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, “Bu gün geçmişimizden aldığımız güçle, büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken ,Gazi Mustafa Kemal’in “Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare olarak ifade ettiği, geleceğimizin teminatı, dirilişimizin sembolü, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüzyıllardır hakkın, adaletin, güvenin, düşünce ve inanç hürriyetinin, hoşgörü ve diğerkâmlığın, adresi olmuş bu toprakların bugün ayni hüviyetini koruduğuna ve yaşattığına büyük bir gururla şahitlik ediyoruz” dedi.

Yazı İçi

Kaymakam Kaya’nın konuşması sonrasında tören öğrencilerin şiirlerini okumalarının ardından resmi araçların kortej geçişi ile sonlandı.

Törene Manyas Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Usta, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdinç Boztepe, Emniyet Amiri Enes Dündar, gaziler, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

HABER: Süleyman ÖZAYDIN  / MANYAS

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds