Kapıdağ Yarımadasında ilk kez düzenlenecek uluslararası organizasyon için son hazırlıklar yapılıyor.

Bandırma Dağcılık Doğa Sporları İhtisas Kulübü (BANDAK) ve Erdek Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen Kyzikos Ultra Maratonu için nefesler tutuldu. 4-5-6 Ekim tarihlerinde Kapıdağ Yarımadasına yapılacak organizasyona 600 sporcu kayıt yaptırdı. Katılımcılar Kapıdağ Yarımadasının muhteşem coğrafyasında 5 km’lik Seyitgazi Koşusu, 22 km’lik Apostol Patika Koşusu, 56 km’lik Kirazlı Manastırı Ultra ve 85 km’lik Kyzikos Ultra Maratonunda koşacak.

Hazırlıkları 1 yıldan beri devam eden organizasyona pek çok firma da sponsor olarak destek veriyor. Yörenin tarihi güzelliklerini ortaya çıkarmak ve Erdek, Bandırma ve Kapıdağ Yarımadasının adının uluslararası spor camiasında duyurulması hedeflenen etkinlikte sporcular rota üzerinde yerel halkın elinden yapılma tarhana ve höşmerim tadımı ile Kapıdağ Yarımadası tarihini doyasıya yaşayacak.

4 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Erdek Meydanında başlayacak organizasyonda gün boyu çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Cuma akşamı İnanç Alankuş konseri ile tamamlanacak ilk gün etkinliklerinin ardından sporcular 5 Ekim Cumartesi günü sabah saatlerinde koşmaya başlayacak. Sabah 06.30’da 85k için, 07.00’da 56 km için start verilecek. 10.00’da 22 km için verilecek start öncesinde Zumba dans grubu eşliğinde katılımcılar koşu öncesi ısınacak.
6 Ekim Pazar günü 09.30’da çocuk koşusu ile başlayacak etkinlikler saat 10.00’da 5 km’lik halk koşusu ile devam edecek. Organizasyon 12.00’da düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Bölge turizmi için çok önemli bir organizasyon olan Kyzikos Ultra Maratonu için Erdek’e gelen sporcular ve beraberindeki refakatçileri, destekçileri ve aileleri organizasyon süresince Erdek’teki otellerde konaklayacak.

HABER: Ozan ERTUĞRUL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here