Bandırma’da pazar yerlerinde kilosu 2 liradan satışa sunulan ve Havran ilçesinde üretimi gerçekleştirilen mandalina vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

İlçeye en yakın zeytin, zeytinyağı ve mandalina üretim bölgesi olan Havran ilçesinde yetişen mandalina Bandırma’da bir bardak çay fiyatına satılıyor.  Bandırma’da bir bardak çay 1 lira 50 kuruş ile 2 lira 50 kuruş arasında satılırken cumartesi ve pazartesi pazar günleri kurulan pazar yerinde bir kilogram Havran mandalinası da 2 liradan satılıyor.

İnce kabuklu ve tadıyla piyasada tutulan Havran mandalinası 2 lira olunca ucuzluktan istifade etmek isteyenler mandalina tezgahları önünde kuyruk oluşturuyor. Tıp dünyası; içeriğinde bulunan magnezyum, karbonhidrat, protein, potasyum, kalsiyum, demir , A ve D6 vitaminleri yanında bol bulunan (26.7 mg.) C vitamini sayesinde vücudu direncini arttırdığı ve özellikle soğuk algınlığına karşı koruma özelliği olan kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan mandalinanın tercih edilmesini tavsiye ediyor.

HABER: Erdem ÖZCAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here