Manyas ilçesindeki Gençlik Merkezi bünyesinde her geçen gün yozlaşmaya başlayan komşuluk kültürünün ve dayanışmasının canlandırılmasının amaçlandığı “Komşuluk Merkezi” açıldı.

Manyas İlçe kaymakamı Muhammed Kaya, Belediye Başkanı Tancan Barçin ve ilçe protokolünün katılımlarıyla dualar eşliğinde açıldı.  Açılışta konuşan Kaymakam Muhammed Kaya, “Komşuluk bilinci, komşuluk kültürünün azaldığı yönde şikayetleri duyuyoruz. Biz de bu probleme biraz vurgu yapmak, yeniden komşuluk kültürümüzü canlandırmak için burayı komşuluk merkezi olarak isimlendirdik.

Burada sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler olacak. Burası toplumumuzun kaynaşmasına, dayanışmasına olanak sağlayacak. Şu zamanda milletimizin kaynaşması, tanışması, dayanışması oldukça önemli. Milletimizi bölmek, parçalamak için ayrıştırmak için sürekli dış faktörlere maruz kalıyoruz.” dedi.

Açılışta konuşan Merkez Müdürü Kudret Egen, ilçe halkını hizmete giren Komşuluk Merkezindeki etkinliklere katılmaya davet ettiklerini belirterek merkezde okuma etkinliği, sanat kulübü, eksersiz kulübü, büyükler buluşuyor, tecrübe konuşuyor gibi etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi. Kaya konuşmasında etkinliklerin ilçe halkının talepleri doğrultusunda çeşitlendirilebileceğini de sözlerine ekledi.

HABER: Süleyman ÖZAYDIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here