Marmara’nın Abant’ı

0

Misya Yürüyüş Yolları’nda iki rotası bulunan Susurluk, Çataldağ’ın eşsiz manzarası ve doğa harikası Gürece Gölet’i ile Güney Marmara’nın Abant’ı olmaya aday.

Koronavirüs salgını nedeniyle alışılagelmiş tatil anlayışının yerini, kalabalık ortamlardan uzak, doğada daha fazla vakit geçirme gibi aktiviteler aldı. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahat edilebilecek ortamlar daha fazla önem kazanırken Susurluk, yemyeşil doğası, göleti, yürüyüş rotaları, kamp alanları ve seyir terası ile doğaseverlere nefes alma imkanı sunuyor. Bilgilendirme ve yön tabelaları konulan, 8 kilometrelik Yayla Çayır Köyü-Çobandede-Çataldağ Zirve ve 12 kilometrelik Kalfa Köy-Gölet-Çataldağ Zirve’den oluşan iki rotaya sahip Susurluk’ta, doğa yürüyüşü yapanlara uçsuz bucaksız kayın ağaçları eşlik ediyor. Balıkesir genelindeki üç seyir terasından biri olan Çobandede Seyir Terası ise doğanın ve manzaranın tadını çıkarmak isteyenleri bekliyor.

GENÇLİK KAMPI PROJESİ
Yazı İçi

Tost ve ayranla özdeşleşen Susurluk’un eşsiz doğasıyla da ön plana çıkmaya başladığına dikkat çeken Ak Parti İlçe Başkanı Melih Bağırgan, bölgenin kampçıların, doğa yürüyüşü, hiking ve trekking yapan doğaseverlerin ilgi odağı haline geldiğini söyledi. Özellikle Abant’ı andıran doğasıyla Gürece Göleti’ni ziyaret edenlerin sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Bağırgan, gölet yakınlarına Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde gençlik kamp alanı projesi yapılabileceğine değindi. Susurluk’un keşfedilmemiş güzellikleriyle doğaseverlerin çekim merkezi haline geleceğine inandığının altını çizen Başkan Bağırgan, “Pandemi süreciyle daha da önem kazanan doğa turizmi için eşsiz değerlere sahibiz. Alışılagelmiş tatil anlayışının yerini kalabalık ortamlardan uzak, doğada daha fazla vakit geçirme gibi aktiviteler aldı. Otoban sayesinde İstanbul başta olmak üzere tüm büyük kentlere yakınlığı ile bireysel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılabilecek bir yerde olmamız büyük avantaj” dedi.

SUSURLUK’A TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KARAVAN ALANI

Susurluk’un değerlerini en iyi şekilde kullanacaklarını ifade eden Bağırgan, bin 500 dönümlük eski askeriye bölgesine, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Türkiye’nin en büyük karavan kamp alanı yapılmasının gündemde olduğunu dile getirdi. Bölgeye örnek olacak ilçe stadyumunun tamamlandığını da sözlerine ekleyen Bağırgan, “İçinde farklı kurs bölümlerinin olacağı gençlik merkezi de olan sentetik çimli stadyumumuz bitti. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile geçtiğimiz günlerde Susurluk’ta bir araya geldik. Açılışa katılması konusunda kendisinden söz aldık.” şeklinde konuştu.

 

Haber: Belit PEKTEZEL

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds