Münübüs’ü Karavan Yaptı

0

Bandırma adliyesinde çalışan Cahit Demirci, (46) 35 bin liraya satın aldığı minibüsü, 35 bin lira daha harcayarak karavana dönüştürdü.

Doğa ile iç içe bulunma hayalini pandemi döneminde hayata geçirmek maksadıyla çalışmalara başlayan Demirci, karavan yapma hayalinin yaklaşık 15 yıldır bulunduğunu söyledi. Pandemi döneminin de fırsata çevirmek istediğinin söyleyen Demirci; ” Zaten karavan hayalim vardı. Bende pandemide kendi karavanımı yapmaya karar verdim. Önce 35 bin liraya ikinci el bir münibüs satın aldım. 35 bin lirada masrafım oldu. Baktım herkes bu dönemde karavan yapıyor, içimde bir istek uyandı. Dedim ben niye yapmayayım dedim.

Yazı İçi

Marangozluk, su tesisatı, elektrik tesisatı olsun her iş elimden geliyor. Aletlerimde vardı. Minibüsün motor bakımını yaptırdım. Kendi el emeğimle üç ay içersinde içinde oturma grubu, su depom, hidrafor, üzerinde iki tane güneşpaneli, duşu, ocağı olan , her türlü konforun bulunduğu , bir evde olması gerekenlerin yer aldığı, bir yaşam alanı yarattım “

Ben hayalimi gerçekleştirdim. El işçiliği olarak herşey bana ait diyen Demirci, üç ayda tamamladığı karavanı ‘Umut Vadisi’ ile kontağı çevirip her yere gitmek. Arzu ettiği kamp hayatına Muğla’dan başlayacağını, çok sevdiği bu bölgeye çeşitli zamanlarda çadır kurarak gittiğini ama bundan sonra karavanı ve ailesiyle gideceğini, emekli olduktan sonrada Türkiye genelinde bunu sürdüreceğini söyledi. Demirci, karavanında arka koltuk olan kısmın istenildiğinde yatak olarak kullanılabileceğini ve yemek masasına dönüştürüldüğünü, pişirme nişinde ise buzdolabı, ankastra, evye, gibi günlük ihtiyaçları için her türlü gereçlerin bulunduğuna dikkat çekti.

HABER: Ahmet PESEN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds