Öğrenciler Çapa Tıp Fakültesinde Eğitim Alacaklar

Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Öğretime Başlıyor

0
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir,gazetecilere yaptığı açıklamada bu yıl YÖK tarafından onaylanan ve öğrenci kabulüne başlanacak olan Bandırma Onyedi Eylül Üniveristesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin Çapa Tıp Fakültesinde Eğitim öğretime başlayacaklarını açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, gazeteciler ile bir araya geldiği yıllık değerlendirme toplantısında üniversitenin nitelik ve nicelik olarak gelişimini sürdürdüğünü ifade ederek, “Kuruluşumuzun 5’inci yılını tamamladık. Bu süre içerisinde belirli bir ivme yakaladık. 2019 yılı itibariyle 13 bin 200 öğrencimiz vardı. Bu dönem 2 bin mezun vereceğiz. Yeni açılan programlarımız ile birlikte ise bu yıl üniversitemize 4 bin 750 civarında öğrencimiz kayıt yaptıracak” dedi.

 “Tıp Fakültesi Öğrenci Alacak”

Toplantıda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruluşunun YÖK tarafından kabul edildiğini ifade eden Rektör Özdemir, tıp fakültesi öğrencilerinin İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde eğitim öğretime başlayacağını söyledi. Özdemir, “Başvurumuzun kabulünün ardından İstanbul Üniversitesi ile görüştük ve 40 öğrencimizin Çapa Tıp Fakültesinde eğitim öğretime başlaması için protokol hazırlayarak imzaladık. Bu protokol YÖK tarafından büyük ihtimalle kabul edilecek ve bu yıl bizim 40 öğrencimiz çapa tıp’da eğitim almaya başlayacak. Üç yıl içerisinde de tıp fakültemizin fiziki şartları hazırlanacak ve öğrencilerimiz Bandırma’da eğitimlerini almaya başlayacaklar” dedi.

“Susurluk’a Sözümüz Var”

Toplantıda kapatılan Ziraat Fakültesine ilişkin açıklamalarda da bulunan Rektör Özdemir, “YÖK görüşü nedeniyle ziraat fakültesi kapatıldı” dedi. Susurluk Meslek Yüksek okulunun da Balıkesir Üniversitesi ile gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine bağlandığını açıklayan Rektör Özdemir, “Susurluk meslek Yüksek Okulu’da artık üniversitemiz bünyesinde eğitim öğretime devam edecek. Buradaki Düşüncemiz Susurluk’da Ziraat Fakültesini hayata geçirmekti.

Ancak YÖK ile yapılan görüşmeler neticesinde bu bölümün ülke genelinde %35 doluluk kapasitesi olması nedeniyle kapatılması kararı alındı.  Biz her yıl bu orana bakıyoruz eğer %90 olsaydı Fakültemiz açılacaktı. Ben varolan ve kapasitelerini dolduramayan ziraat fakültelerinin de kapatılacağını düşünüyorum. Biz sadece hoca alıp araştırma yapalım dedik. Oda YÖK’e mantıklı ve uygun gelmedi. Ancak Susurluk ilçemize sözümüz var. Susurluk’a uygun bir fakülte açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

 “54 Ülkeden Öğrencimiz Var”
Yazı İçi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 54 ülkeden öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Rektör Özdemir, “Önümüzdeki dönemde bu sayının 65’e çıkmasını bekliyoruz” dedi. Özdemir, ” Bu yıl bin 700 civarında yabancı öğrenci almayı hedefliyoruz. Halen  aralarında Azerbeycan, Fas,Tunus, Cezayir, Özbekistan, Türkmenistan gibi ülkelerin de bulunduğu 54 ülkeden erasmus programı çerçevesinde öğrencilerimiz var. 2019-2020 Eğitim öğretim döneminde ülke sayısının 65’e çıkmasını ve öğrenci sayımızın önceki yıllara göre artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

“Pandemi Sürecini İyi değerlendirdik”

2020 yılında ülkede görülmeye başlanan Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime ara verilmesinin ardından üniversitenin bu süreçte eğitime devam etme noktasında büyük çaba sarf ettiğini ifade eden Rötör Özdemir, “Öğrencilerimiz ile öğretim görevlilerimiz uzaktan eğitim programını devam ettirdi. Bu süreçte öğretim görevlilerimiz ve öğrencileriz büyük fedakarlıklar sergilediler” dedi.

 “Bu Yıl Açılacak Yeni Bölümler”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir Toplantıda 2020- 2021 Eğitim Öğretim döneminde açılacak bölüm ve fakültelere ilişkin de bilgiler verdi. Özdemir, “Bu yıl kurulan ve ÖSYM’nin kitapçığına girecek yeni bölümlerimiz var. Bunların çoğu belli oldu. Tıp Fakültemizi 40 kişilik kontenjan ile açtık, bunun yanı sıra Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri ve Denizcilik Fakültemiz var. İki yeni teklifimiz oldu Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım mühendisliği programlarını istedik. Kitapçık bir iki hafta içerisinde açıklanacak. Açılması noktasında bir sorun görmüyoruz.

 “Meslek Yüksek okullarında Yeni Programlar”

Bu yıl toplamda 5 bölüm de açacağız. Bunun dışında MYO’da da açacağımız bölümler var. Bandırma MYO’da Su Altı Teknolojileri bölümü Erdek MYO’da Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Manyas MYO’da Özel Güvenlik ve Koruma Programı,  Erdek, Manyas ve Gönen’de ikinci öğretim programlarımız da açılacak. Bunun yanısıra iki adet doktora programımız kabul edildi. Bir ay içerisinde de YÖK’e 10’un üzerinde doktora programı başvurusunda bulunacağız” dedi.

 

 

 

 

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds