Özel çocukların başarıları destekle büyüyor

0

Erdek’li özel çocuklar destekler ile birlikte başarılı çalışmalara imza atıyor.

Erdek Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Meliha Söğüt, kurumu bünyesin bulunan özel çocukların çok başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. 2017 yılında şube olarak açılan Dernek, 2018 yılından bu yana Erdek Kurumu olarak çalışmalarını sürdürüyor.

2003 senesinde ‘’Yılın Annesi’’ olarak seçilen Söğüt, özel çocuklarının çalışmalarından ve çocuklarına gelen destekten şu şekilde söz etti.
“Derneğimizin kurulması aşamasında Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar’ın büyük desteğini gördük. Amacımız özel çocuklarımıza kendini ifade edebilecekleri bir yol açmak. Kaymakam, Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklerini alarak kurs açtık. Çocuklarımız, atölyemizde seramik, keçe, sabun, takı tasarımı ve ahşap boyama tekniklerinde üretim yapıyorlar.’’

 

Yazı İçi

“Çocuklarımız kendi harçlıklarını çıkarıyor”

Erdek Belediyesi’nden de büyük destek geldiğinin altını çizen Söğüt, ‘’Erdek Belediyesi’nin yaz aylarında bize verdiği stantta, ortaya koyduğumuz ürünleri satıyoruz. Satıştan elde ettiğimiz geliri çocuklarımıza harçlık olarak paylaştırıyoruz’’ dedi.

Söğüt, önümüzdeki yıllarda Erdek’teki özel çocuklar ve ailelere çalışma alanı olabilecek bir kafeterya açarak istediklerini sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds