Potanın Cimcimesi

0

Bandırma Basketbol’un başarılı guardı Cimcime lakaplı Sudenur Tok(19), kısa boyunu avantaja dönüştürerek parkelerde durdurulamaz bir oyuncuya dönüştü.

Altyapıya büyük yatırım yapan Bandırma Basketbol, kadın basketboluna bir yıldız kazandırdı. 10 yıldır bordo beyazlı takımda forma giyen Cimcime, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle dikkat çekiyor. Her maçta sahaya yüreğini koyan başarılı guard, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanıyor. Genç oyuncu daha 19 yaşında olmasına rağmen şimdiden Bandırma Basketbol takımıyla özdeşleşmiş durumda.

14 YAŞINDA İLK PROFESYONELLİK

Yaman Egeli İlkokulu bahçesindeki beton zeminde arkadaşlarıyla basketbol oynarken 9 yaşında keşfedilen genç yetenek, 14 yaşında Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi(KBBL)’nde A takımda forma giyerek bütün dikkatleri üzerine çekti. Adana ASKİ maçının kariyerinde dönüm noktası olduğunun altını çizen Cimcime, “Maçta guardımız faul problemi yaşayınca birazda mecburiyetten oyuna girdim. O kadar iyi oynadım ki diğer maçlarda da süre almaya başladım” dedi.

“İLK ÜÇLÜĞÜMÜ ABDİ İPEKÇİ’DE ATTIM”

Hayatındaki ilk üçlüğünü Abdi İpekçi’de atmasının unutamadığı anlardan biri olduğunu ifade eden Cimcime, “Abdi İpekçi’nin atmosferi harikaydı adeta büyülenmiştim. Beni en mutlu eden ise bizim sahamızın koltukları da Abdi İpekçi’den. Ve salondaki coşku da çok güzel” diye konuştu. Yaşıtlarım arasında en küçük olduğum için hep ‘Cimcime’ diye çağrıldım diyen başarılı guard, “Rakiplerim bile adımı bilmiyor. Hepsi Cimcime diye tanıyorlar beni. Hatta 9 Eylül Üniversitesi’ndeki okul takımında daha önce rakiplerim olan arkadaşlarım var. Biz seni Cimcime diye biliyoruz gerçek adın ne diye soruyorlar” diye konuştu.

“SAHADA ODAKLANDIĞIM TEK ŞEK SONUNA KADAR MÜCADELE”
Yazı İçi

Sahadaki mücadeleci yapısının tribünleri coşturduğunu hissettiğinin altını çizen Cimcime, “Sahada odaklandığım tek şey kazanmak. Rakiplerime saygı duyarak, elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Bazen attığım kritik bir üçlük ve bazen de ribaunt için verdiğim mücadele tribünde karşılığını buluyor. O coşku, motivasyonum düştüğü anlarda bile beni oyunun içine çekiyor. ” şeklinde konuştu.

“BANDIRMA BASKETBOL BENİM AİLEM”

Bandırma Basketbol’un bir takımdan öte aile anlamı taşıdığını ifade eden Cimcime, “Arkadaşlarımla neredeyse 10 yıldır birlikteyiz. Birlikte kazanıp, birlikte kaybediyoruz. Evde bir ablayım ama benim bir ablam ve abim yok. Takım arkadaşlarım ve hocalarım bu eksikliği gideriyor. İlk başladığımız zamanlarda bir salonumuz yoktu. Çok çile çektik ama şimdi Türkiye’nin en iyi tesislerinden birine sahibiz. Bu tesisler bizim gelişimimize ayrıca katkı sağlıyor” dedi. Basketbol oynamadığı bir hayatı hayal bile edemediğine dikkat çeken Cimcime, “Hayatımda bu kadar başarılı olacağımı sanmıyorum. Spor bana ekstra bir özgüven ve disiplin kattı. dedi.

“HEDEFİMİZ PLAY OFF OYNAMAK”

Potansiyeline güvendiğini belirten Cimcime, doğru bir kariyer planlaması için acele karar vermek istemediğini söyledi. KBBL’de performansıyla fark yaratan oyuncu, üst liglerde mücadele edebileceğine inandığının altını çizdi. Cimcime, “Bir sporcunun oyun karakterinin gelişmesi için farklı takımlarda, farklı mantalitelere sahip hocalarla çalışması gerektiğine inanıyorum. Zamanı geldiğinde transfere odaklanırız. Bu sezon takımımla başarıya odaklandık. Başka bir şey düşünmüyorum. Arkadaşlarımızla hedefimiz gruptan çıkıp Play Off oynamak” sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

“İDOLÜM KOBE VE LARKİN”

İdolünün Kobe Bryant ve Shane Larkin olduğunu söyleyen Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Cimcime, KBBL lig mücadelesi için hafta sonları bordo beyazlı takıma katılıyor. Bandırma’da bir basketbol kültürünün önemli katkı sağlayan Banvit Basketbol Takımı’nın kapatılmasına çok üzüldüğünü belirten Cimcime, “Bandırma Basketbol kadın basketbolunda, Banvit ise erkek basketbolunda Bandırma’yı bilinir kılıyordu. Devam etmesi gereken bir organizasyondu. Ancak basketbolda bayrağı biz devraldık ve yere düşürmeyeceğiz” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds