Satışta kamu yararı yok

0

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk, büyükşehir belediyesi tarafından satışı yapılan lunapark arazisinde kamu yararı olmadığını söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı gerçekleştirilen lunapark alanına tepkiler dinmiyor. CHP İl Başkanlığının yargıya taşıdığı satışa, İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Öztürk’te tepki gösterdi. Belediyelerin mal ve mülklerini bazı şartlardan dolayı satışa sunmasına karşı olmadıklarına değinen Öztürk, “Hem kurumlar hem de vatandaşlar hizmet açısından bu satışlardan faydalanabilir. Onun için bir sakıncası yok. Ancak lunapark arazisinde böyle bir durum yok o yüzden karşıyız” dedi.

“BELEDİYEMİZ ZARAR ETMESİN”

Lunapark arazisinin satışının kamunun yararına olmadığını savunan Öztürk, “Vatandaşların faydalanacağı araziden bir kişinin faydalanması doğru değil. İhaleye bir kişi girdi ve gerekli rekabette oluşmadı. Tüm halkın kullanacağı sosyal ve kültürel tesis alanı olarak değerlendirilmesi daha doğru olur düşüncesindeyim” diye konuştu. 6 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilen ilk satışta arazinin 22 milyon 76 bin liraya satıldığını ve fiyat az olduğu için iptal edildiğine dikkat çeken Öztürk, “Arazi şimdi 52 milyon 50 bin liraya satıldı ama dolar kuru arasındaki farka bakarsak belediyemizin büyük zararı ortaya çıkıyor. Belediyemiz zarar etmesin” diye konuştu.

Yazı İçi
“SUSURLUK’TAKİ SATIŞLA BU SATIŞ AYNI DEĞİL”

AK Partililerin, Susurluk Belediyesi’nin yaptığı satışları gündeme getirmesine bir anlam veremediğini ifade eden Öztürk, “Biz borç batağında bir belediye devraldık. Balıklıdere Mahallemizdeki 4 ada ve 70 parsel satışa sunuldu. 11 parseli arsa olarak vatandaşlarımızın alması için ihaleye çıktık. Diğer parsellere firmalar ilgi gösterirken, vatandaşlarımız arsa ihalesine girmedi. Fiyat belirlemesini yaptığımızda çok pahalı kimse almaz denildi ama biz satışı gerçekleştirdik. Susurluk Belediye Ak Parti Meclis Üyeleri konuyu Bölge İdare Mahkemesine iki kez taşıdı ama kabul edilmedi. Susurluk’taki satışla buradaki satış aynı değil” şeklinde konuştu.

OLAY

8 bin 279 metrekarelik lunapark arazisinin satış ihalesine Gold Money Kuyumculuk Turizm Hayvancılık Ltd. Şti. adına dosya verilmiş ve 49 milyon 600 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarılan arsa için söz konusu şirket 52 milyon 50 lira fiyat teklif etmişti. Başkan Yücel Yılmaz’ın satışı onaylamasının ardından arsa Gold Money’in oldu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds