SİVİL TOPLUM ve BELEDİYELER

0

Bandırma’yla ilgili yeni ve faydalı projeler gündeme gelince, hele bir de belediye başkanının desteği de alınınca tabi ki seviniyoruz. Mesela Malta Parkı, mesela Sonkurşun Anıtı bunlardan sadece ikisi… Ama bana kalırsa sivil toplum örgütleri de ayni konu içinde olursa projelerin başarı sağlaması daha kolay oluyor.

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz gibi faal bir kişiyi de görünce yapılacak projelerin hayata geçirilmesi konusunda ümitli oluyorsunuz.

Tabi belediyenin de destek olması gerekiyor.

Belediye Başkanı Tolga Tosun makamında ziyaret edilerek Sonkurşun Anıtı projesiyle ilgili bilgilendirildiğini gelen açıklamadan öğrendik.

Sonkurşun Platformu içinde yer alan Dr.Murat Ergöz’ü, bu önemli projenin hayata geçirilmesi için Ecevit Karakoyun, Harun Algül, Serdar Polat ve Ekrem Alkay ile birlikte yoğun bir çalışma içinde görüyoruz.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da, Sonkurşun Anıtı Projesini hayata geçirilmesi için verdiği destek çok olumluydu.

Bunun yanında yeni projenin Bandırma’nın tarihî ve kültürel değerlerinin ortaya çıkarmak açısından çok değerli bir proje olarak gördüğünü söylemesi de önemliydi

NASIL TANIMIŞTIM

Sağlık ocağı doktoru da olan Murat Ergöz’ün o kadar işi arasında Bandırma ile ilgili projelerle ilgilenip hemen çalışmaya başlaması gerçekten sevindirici.

Onu ilk 1995 yılında 600 Evler Mahallesi 3 Nolu Sağlık Ocağı’ndaki görevi sırasında tanımıştım.

İlk gördüğüm neydi mesela meselâ…

Bir hemşire salonda sıra bekleyenlerin tansiyonunu ölçüyordu.

İlaç tanıtımına gelen propagandistlerin eşantiyon, yani ücretsiz verdikleri ilaçları Dr. Murat Bey de gerekli gördüğü hastalarına ücretsiz veriyordu.

Hepsinden önemlisi, herkesi her zaman sıcak ve güleryüzüyle karşılayan Doktor Murat Ergöz hakkında düşüncelerini sorduğum zaman öve öve bitiremiyorlardı.

1995-2010 yılları arasında tam 15 yıl görev yapmıştı 600 Evler 3 Nolu Sağlık Ocağı’nda…

Sarıköy’e tayini çıkınca çok üzülmüştü hasta ve hasta yakınları…

Yazı İçi

“ Hastane Gibi Sağlık Ocağı” adıyla da bir haber yapmıştım.

Dr. Murat Ergöz’ü, bir de Bandırma Rotary Kulübü başkanlığı sırasında tanımıştım.

Çalışmayı, hele Bandırma’yla ilgili, fayda getirecek konularla ilgili projeler üretmeyi sevdiği gibi başkalarının projelerinin de faydalı olacağına inanması halinde ayni platformda yer alarak faydalı olmayı seven bir kişiliği var…

Bandırma Kent Konseyi Başkanı olarak bu yıl seçilmesine rağmen kısa sürede birçok konunun içinde gördük.

Sonkurşun Anıtı gibi eski bir projenin tozlu raflardan indirilerek hayata geçirilmesi konusunda oluşturulan grupta da yer alması da beni şaşırtmadı.

Konu “Bandırma” olunca akan sular duruyordu…

Ve bitmedi tabi…

MÜZİSYENLERE DESTEK

Şimdi de Kent Konseyi Başkanı Murat Ergöz’ün, pandemi nedeniyle zor durumda kalan Bandırmalı müzisyenlere destek projesini çok çabuk ve başarıyla hayata geçirdiğini görüyoruz.

Hayırseverlerin maddi desteğiyle müzisyenlere destek olmaya çalışıyor.

Bandırmalı müzisyenler de çoğu esnaf gibi gerçekten zor günler geçiriyor.

Çoğunun düzenli ve aylık geliri olmayan günlük harçlıklarıyla evlerini geçindiren müzisyenlerimiz para kazandıkları mekânların kapalı olması nedeniyle zor günler geçirdikleri herkesin malumu.

Bunun için açılan yardım paketine katılan vatandaşların desteğine Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği müzisyenlerimiz de mini bir konser vererek teşekkür ettiler.

Sahne kıyafetleriyle Hürriyet Parkı’nda verilen konser videoya kaydedilerek geniş bir kitleye ulaşması sağlanıyor.

Görüldüğü gibi sivil toplum kuruluşları belediye işbirliği olması halinde çok daha kaliteli işlerin gerçekleşeceği ortada.

YAZAR: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds