SOYGUN BİR DEĞİRMEN İSE, SOYANLAR DEĞİRMEN TAŞIDIR…

0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “HIRSIZLIK, YALANCILIK, RİYA VE TEMBELLİK EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZDIR… Sözüne Sadakatle Bağlıdır…  Büyük Türk Milleti hala Gazi Mustafa Kemal’in, “Hırsızlık, Yalancılık, Riya ve Tembellik en büyük düşmanımızdır… “ sözüne sadakatle bağlımıdır. Kısacası Türk Devletinin yetki kademelerinde Yönetim Makamında oturanlar?

Gazi Mustafa Kemal’in hırsız olarak nitelendirdiği sıfat bugün adını HORTUMCU olarak TERFİ! ettirmiştir. Boynu kravatlı beyefendiler!! Türk Devletini, dolayısıyla çok büyük Türk Milletini çokta korkunç şekilde soymuştur. Bu soygunla TÜRKİYE BUNALIMLARA GİRMİŞ, BUHRANLAR GEÇİRMİŞ, EKONOMİSİ BATACAK HALE GELMİŞTİR. Bir zamanlar Bankaların, sahipleri tarafından soyulması bunun en teze en yeni çağın örneğidir.

Yine devletin önemli kurum ve kuruluşları ya müdürleri tarafından yada çalışanları tarafından güzel bir şekilde soyulmuştur. SOYGUN HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. MİLLETİN MECLİSİNİ İŞGAL EDENLER, MİLLETİN UMUTLARINA TERCÜMAN OLMAZKEN, KENDİ KENDİLERİNE İCAT ETTİKLERİ ENTİRİKALARLA KENDİ ÖZ DEVLETİNİ VE MİLLETİNİ SOYMUŞTURLAR!

Devleti ve Milleti YÖNETENLER, Türkiye için çalışan İŞÇİLERE ve MEMURLARA, Türkiye için, Büyük Türk Milleti için üreten ÇİFTÇİ ve KÖYLÜLERE, EMEKLİLERE, DUL, YETİM ve ÖKSÜZLERE VERMEYE PARA BULAMAZKEN, ama kendileri için O PARAYI BULUYORLAR ve ALEL ACELE ÇIKARDIKLARI YASALAR İLE SANKİ HAKLARI İMİŞ GİBİ ALIYORLAR!

Soygun bir değirmen ise, soyanlar değirmen taşıdır. Türk Devletinin ve Büyük Türk Milletinin Soyulması hususu bunlarla sınırlı değildir!..

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün altını çizdiği HIRSIZLIK YIL 2020 OLMASINA rağmen Türkiye’de hala kaldığı yerden devam etmektedir. Hiç kimse meydanlara çıkıp, “GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN MİSAK-I İKTİSADİ KARARLARI İÇİNDE OLAN 6.’NCI MADDE DE “HIRSIZLIK, YALANCILIK, RİYA VE TEMBELLİK EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZDIR” diyor diye propaganda yapmaz.

Hele ki SİYASETÇİLER… Asla… Sanki Gazi Atatürk’ün DÜŞMANIDIRLAR… Bir tek kelime dahi etmezler…

Gazi Mustafa Kemal, “… Yalancılık…/ … EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZDIR…” diyor.

Yeri gelmişken bir soru sormak gerek: İŞTE O SORU: “TÜRKİYE DE SİYASET YAPIPTA “DOĞRU” KONUŞAN BİR TEK SİYASETÇİ VAR MI?”

Onurlu, ahlaklı ve duyarlı insanlar diyor ki: Dünyanın başka hiçbir ülkesinde YALAN SÖYLEYEREK SİYASET YAPANLARI BULAMAZSINIZ. Şayet yalan söyleyerek siyaset yapanlar eskeza İktidara gelirse, ona oy veren vatandaşlar, bu özellikle seçim meydanlarında, siyasetçilerin iktidara gelebilmek için SÖYLEMEYECEKLERİ YALAN YOKTUR.

O yalanlara aldatılan ve kananların verdikleri oylarla iktidara gelenler asla bir daha verdikleri sözlerini hatırlamazlar. Büyük Türk Milleti bunun acısını çok çekti. Her dönemde, hangi siyasi parti olursa olsun, her hükümet kurulduğunda verilen sözlerin tutulmadığını, yalan konuşulduğunu gördü. Bunun için halkın güveni yoktur. Siyasetçilere güvenmez. Siyasetçilere güvenmediği için ülkede istikrar olmaz. İstikrar olmadığı için ülke ileriye gitmez. Yükselmez, kalkınamaz.

“MİLLET –HALA FAKR-U ZARURET, İÇİNDE HARAP VE BİTAP DÜŞKÜNLÜĞÜN“’DEN KURTULAMAZ. Vatansever insanların çok önemli bir notu: Büyük Türk Milleti siyasetçilere -ÇOK ŞÜKÜR ARTIK- güvenmiyor. Ve çok şükür siyasetçilere inanmıyor. Bu çok önemli bir kayda değer bir gelişmedir. Büyük Türk Milleti, FAKİRLİĞİ VE YOKSULLUĞU ARTIK KADERİ OLARAK KABUL ETMİYOR. Peki siyasetçiler ne yapıyor? Hala bu AŞAĞILIK SUÇU üzerlerine almak istemeyenler var (Mevcut günümüzde de hali hazırda da var.)

Türk siyasetinin yıpratıldığını ileri sürenler var. Peki, YIPRATANLAR KİM? TÜRK SİYASETİNİ HERHALDE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ YIPRATMIYOR. Ama nedense siyasetçiler KENDİ PİSLİKLERİNİ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE BULAŞTIRMANIN yollarını arıyorlar. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan bu

efendiler, Büyük Türk Milletinin çekmek zorunda kaldığı FAKİRLİK VE YOKSULLUĞA DA “SAHİP” çıkmıyorlar. Ülkenin yönetimini ellerinde bulunduranlar siyasetçiler değil mi?

İyi ya da kötü yönetimden mesul ve sorumlu olanlarda siyasetçilerdir. Devletin kötü yönetilmesi sonucu (Kötü yönetmeyi telkin edenler DIŞ GÜÇLERİDİR. TÜRKİYE ÜZERİNDE EMPERYALİST EMELLERİ OLANLARDIR.” Meydana gelen krizler nedense hep masum Türk Milletini etkiler. Bu krizler DEVALÜASYONLA sonuçlanır. Paramız değer kaybeder. Türk Milletinin EMEKLERİ, ÜLKENİN EKONOMİK VE MİLLİ DEĞERLERİ HEBA OLUR. TÜRK MİLLETİ “FAKR-U ZARURET İÇİNDE HARAP VE BİTAP DÜŞER”…

Heyhat… gel gör ki bir tek siyasetçi SERVETİNDEN bir tek kuruş kaybetmez… Aksine DEVALÜASYON OLACAĞINI önceden bildikleri için gerekli tedbirleri alırlar ve SERVETLERİNE SERVET KATARLAR.

Kim yalanlayabilir? Kim SİYASETÇİLERİ ÖVEBİLİR, MET EDEBİLİR? Türk Milletinin karnı açtır ama siyasetçiler bir türlü aç kalmazlar. Türk Milleti SAVURGAN değildir ama nedense TASARRUF hep Türk Milletinden istenir. İnsan olmanın ve yaşamanın en temel hakkı SAĞLIKTIR. SAĞLIĞI DAHİ TASARRUFA ve TİCARETE DÖKENLER SİYASETÇİLERDİR. SAĞLIKTA TASARRUF İSTEYEN VE HATTA İNSAN HAYATI ÜZERİNDEN TİCARET YAPAN BU SİYASETÇİLERİN “KENDİ” HARCAMALARI İSE ÇOKTA “FUZULİ”DİR.

Türkiye Büyük Millet Meclisi kayıtlarına bakıldığında SİYASETÇİLERİN “YALAN HASTALIKLARI VE SAVURGANLIKLARI MEYDANA ÇIKACAKTIR. O kadar ki, Türk Askerlerine ve Polisine kurşun sıkan, sıkarken yaralanan TERÖRİSTLERİN TEDAVİLERİ bile siyasetçiler tarafından karşılanıp yaptırılmıştır.

Yazı İçi
FATURASINI İSE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ÖDEMİŞTİR!

Türk tarımını dışarıdan aldıkları emirle önce felç eden ve sonra da tamamen bitiren siyasetçiler değil midir? Gerçek üretici olan Türk köylüsünün tarlasına, bağına, bahçesine küstüren de siyasetçiler değil midir? Türk sanayisi üzerinde emperyalist ülkelerin kılıcını siyasetçiler sallamıyor mu? Türkiye’de işsizlik (2020 yılı rakamlarına göre) devasa boyutlara ulaştı milyonları aştı.

TÜRK GENÇLERİ İŞSİZ; TÜRK GENÇLERİ PERİŞAN… HEY HAT bu yazdıklarıma bir tek siyasetçi diyebilir mi ki KENDİ OĞLU ya da KIZI DA İŞSİZ’DiR, İŞSİZLİĞE ZEMİN HAZIRLAYAN TÜRK GENÇLİĞİMİZDİR Kİ ACISINI TÜRK GENÇLİĞİ ÇEKMEKTEDİR, DİYETİNİ TÜRK GENÇLİĞİ’NE ÖDETİLMEKTEDİR.

SİYASETÇİ İSTİHDAM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. EĞER SAĞLIYAMIYORSA TÜRK GENÇLERİNİN HAKLARINA MUSALLAT OLMAYA HAKKI YOKTUR. SİYASETÇİ OLMAK KENDİ ÇOCUĞUNA İMTİYAZ HAKKI VERMEZ. AMA GELİN GÖRÜN Kİ BÜTÜN SİYASETÇİLERİN ÇOCUKLARI HEM DE EN İYİ OLANAKLARLA, EN YÜKSEK MAAŞLI İŞLERDEDİR!..

Ne acıdır ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk SALTANATI kaldırmıştır, ama bir başka şekli ile günümüzde şekil değiştiren SİYASİ SALTANAT DEVAM ETMEKTEDİR!..

Yukarıda verilen örnekleri çoğaltmak mümkündür. Hepsinin ortak çıkış noktası aynıdır. Ve kaynağı YALANCILIKTIR. Türkiye’de YALANCILIK siyasi anlamda öyle boyutlara taşınmıştır ki…

Adeta, YALAN SÖYLEMEYENE SİYASET YAPTIRILMAMASI BOYUTTUNA ULAŞMIŞTIR!..

Ey Türk İnsanı… Büyük Türk Milleti hiç yalan konuşmayan siyasetçi bir devlet adamı olarak sadece TEK GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü TANIDI. O’na yürekten inandığı için ATATÜRK OLMA ŞEREFİNİ BAHŞETTİ!..

Gazi Mustafa Kemal diyor ki: “Türk Milletinin karakteri yüksektir. Türk Milleti zekidir. Çünkü Türk Milleti, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir…” Mustafa Kemal’in Büyük Türk Milletine verdiği DEĞERİ görüyor musunuz? İŞTE MUSTAFA KEMAL BÖYLE BİR LİDERDİ.

Peki bugün kendisini dev aynasında görüp bazı LİDER olduklarını zanneden ALÇAKLAR BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’Nİ NASIL GÖRDÜLER VE GÖRÜYORLAR?

O bazı siyasiler ki, Büyük Türk Milleti’ni APTAL ve ŞAPŞAL yerine koyuyorlar! “NE SÖYLERSEN İNANIR” düşüncesi ile YALAN SÖYLEMEDEN SİYASET YAPAMIYORLAR!..

Ey Türk İnsanı… Çanağındaki HIRSIZLIK, YALANCILIK, RİYA ve TEMBELLİKTEN oluşan KAN-İRİN ÇORBASINI İÇMEDEN SİYASET YAPMAYANLARA asla sakın ola ki, İNANMA!..

Hepimizin aydınlık ışığı olan rehberimiz halkımıza her zaman doğru yolu gösteren halkına en ufak bir kusur işlemeden ileri götüren Gazi Mustafa Kemal’in yolundan ŞAŞMA!..

Sizler her zaman olduğu gibi yine mevcut günümüzde de Gazi Mustafa Kemal’i bir dinleyin:

“… Riya ve tembellik en büyük düşmanımızdır…” diyerek bizleri uyarıyor. “Birbirimize hep hakikatleri söyleyeceğiz. Felaket yada saadet getirsin, iyi veya fena olsun daima hiçbir an hakikatten ayrılmayacağız… … Hayatta en fena şey, RİYAKARLIKTIR. Hakikat ne olursa olsun, RİYAKARLAR ONU TEMİZLİK VE SAFLIK KİSVESİNE BÜRÜNEREK saklamaya çalışırlar ki, bu çok büyük bir TEHLİKEDİR.”

EY TÜRK İNSANI…

Bu sözleri, 2020 yılı bugün ile kıyasla…

Ve Vatanın… Ve Devletin… Ve Cumhuriyetin… Ve Büyük Türk Milleti’nin ne kadar VAHİM TEHLİKE içinde olduğuna KANİ OL!..

Birazcık da olsa bir DÜŞÜN!..

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds