Tarihi Hastanede Restorasyon Başladı

0

Bandırma 17 Eylül mahallesinde bulunan eski devlet hastanesi yanındaki tarihi Pertevniyal Hastanesinde restorasyon çalışmalarına başlandı. Ülkede Cumhuriyet döneminde inşa edilen 10 hastaneden birisi olan tarihi hastane, Bandırma Devlet Hastanesinin Çanakkale asfaltı üzerine taşınmasının ardından yıkılan eski bina ve tarihi Pertevniyal hastanesi zaman zaman ayyaşların mekanı olmuş ve daha sonra da cam ve kapıları tuğla ile kapatılmıştı.

Yazı İçi

Bandırma 17 Eylül Üniversitesine devredilen tarihi Pertevniyal hastanesinin restore edilebilmesi nedeniyle Bandırma Belediyesi ve 17 Eylül Üniversitesi (BANÜ) arasında protokol imzalanmış ve restore edilmesi amacıyla bandırma belediyesine devredilmişti.

Restorasyon çalışmaların ın başlamasının arından tarihi binada incelemelerde bulunan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, ilçeye nesiller boyu hizmet veren Pertevniyal Hastanesinin çok uzun yıllarca kaderine terk edildiğini söyledi. Başkan Tosun, Bandırma Belediyesi olarak yaptıkları olduğumuz teklifin kabul edilmesi ile Pertevniyal Hastanesini restore ederek yeniden düzenlemekten büyük gurur duyduklarını söyledi.

 Başkan Tolga Tosun açıklamalarında;  “Bu tarihi hastane, titizlikle yapılan çalışmalar sonrasında yeniden hayat bulacak. Şehrimizin tarihi ve kültürel dokusunu daima koruyacağız. Restorasyon çalışması ve çevre düzenlenmesi bittiği zaman Pertevniyal Hastanemiz büyük bir yaşam ve çekim merkezi haline gelecek” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds