Tasarım beceri atölyesi açıldı

0

Balıkesir Valiliği tarafından oluşturulan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi(BİGEP) kapsamında Susurluk’ta oluşturulan Tasarım Beceri Atölyelerinin açılışı yapıldı.

 

BİGEP kapsamında Göbel Şehit Nusret Kula Ortaokulu ve İlkokulu’nda robotik kodlama ve zeka oyunları sınıfı oluşturuldu. Açılış törenine Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Akoğlan ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak katıldı. Atölyelerin katılımcı öğrenmeyi destekleyen ve çocuklardaki karakter gelişimini desteklediğini ifade eden Kaymakam Köken, “Öğrencilerin kişisel olduğu kadar sosyal becerileri de okul ortamında başarı çıktısı için ön şart olarak kabul eden bir eğitim ortamı yaklaşımıdır. Tasarım beceri atölyeleri öğrenci, öğretmen, veli, okul, yönetici ve okul dışı paydaşların okul sistemi içinde aktif şekilde yer almalarını sağlayan bir programdır” dedi.

Yazı İçi

“MERAK VE KEŞFETME DUYGUSUNU TETİKLEYECEK”

Okullarda yaratılacak ortamın çocukların küçük yaşlardan itibaren merak ve keşfetme duygusunu tetikleyeceğinin altını çizen Köken, özellikle okul öncesi ve ilkokullara kazandırılacak tasarım beceri atölyelerinin büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı. Köken, “Eğitim hepimizin ortak paydası. En büyük sermayemiz de gelecek nesiller, genç kuşaklar.” ifadelerini kullandı. Kaymakam Köken, sınıfların oluşturulmasında katkı sağlayan hayırsever Mehmet Çil ve Assan Gıda’ya teşekkür belgesi takdim etti.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds