Tek kazanan Susurluk gençliği

0

İki adaylı seçimde Susurluk Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı’na seçilen Egemen Doğan, “Bu seçimin kaybedeni yok, tek kazananı ise Susurluk gençliğidir” dedi.

Susurluk gençliğinin kalbi, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Susurluk Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimlerinde attı. Başkan seçilen Egemen Doğan, Susurluk’un sorunlarına gençlerin enerjisiyle çözüm üretileceğine inandığı için bu yola çıktığının altını çizdi.

“SEÇİM ARTIK GERİDE KALDI”

Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi görevini de yürüten Doğan, “Şimdi konuşma değil, eyleme geçme zamanı” dedi. Başarının yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğine vurgu yapan Doğan, “Seçim artık geride kaldı. Bizim tek bir hayalimiz var o da daha iyi bir Susurluk. Seçim heyecanını paylaştığım Pelin Baydemir ve onun ekibinin de desteğiyle bu şehre güzel şeyler katmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI SUSURLUK”

Susurluk’un Türkiye’nin birçok ilinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapan kozmopolit bir yapısı olduğuna değinen Doğan, yürütme kurulunun da farklı siyasi görüşlerden oluştuğunu ve şehrin yapısıyla benzerlikler taşıdığını ifade etti. Farklı görüşlerden gençlerin ortak bir payda da buluşması durumunda siyasi yozlaşmadan arınacaklarına inandığını dile getiren Doğan, “Ortak paydamız Susurluk. Gençler isterse Susurluk’ta bir şeyler değişecek. Bunu birlikte başaracağız” sözleriyle anlattı.

Yazı İçi
“ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZ EN DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ”

Susurluk Belediye Başkanlığı Özel Kalemi görevini de yürüten Doğan, projelerine de açıklık getirdi. Özellikle üniversite öğrencilerinin vize ve final döneminde yaşadıkları yoğunlukta akşam yemeği desteği vermeyi planladıklarının önemle altını çizen Doğan, “Onlar bizim en değerli misafirlerimiz. Hepsi ailesinden uzakta gurbette Susurluk’ta. Stresli ve yoğun geçen sınav dönemlerinde akşam yemeğimizi onlarla paylaşalım istiyorum. Öğrenci arkadaşlarımız ne yiyeceklerini değil, sınavlarına odaklansınlar” dedi.

“HAYALİM SUSURLUK’A BİLİM EVİ KAZANDIRMAK”

Doğan, “Ömür Üreten Kadınlarımız ile birlikte yaklaşan kış aylarında doğuda vatan görevini ifa eden Mehmetçiklerimizin hem içini hem bedenini ısıtacak atkı, çorap ve bereler örüp göndermek istiyoruz. En büyük hayalim ise Susurluk’a bir bilim evi kazandırmak. Bir kalıp sabundan litrelerce sıvı sabun elde edilebilecek, öğrencilerin bozarak, çözümleyerek öğrenebilecekleri, deneyler yapabilecekleri bir ortam yaratabilmek. Ve ilçenin özelikle yaz aylarındaki en önemli sorunlarından biri halkın tek sosyalleşme alanı olan parklarda oturma yeri sorunu. Muhtarlıklarımızla da görüştük. Genç arkadaşlarımızla birlikte paletlerden oturma yerleri yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ HEMŞERİLİK BİLİNCİNİ ÖN PLANDA TUTUYOR”

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’e de kent konseyine verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür eden Doğan, “Kent Konseyleri’nin belediyenin desteğine ihtiyacı var. Belediye başkanımız siyasi ayrım yapmaksızın hemşerilik bilincini ön planda tutarak bu şehrin gençlerine ve kent konseyine büyük önem veriyor. Yerel yönetim desteği anlamında hem kent konseyi hem de gençlik meclisi olarak Susurluk’ta çok şanslıyız” dedi.

Haber: Belit PEKTEZEL

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds