Balıkesir’de sosyal medya üzerinden Terör Örgütü PKK/KCK’nın propagandasını yaptıkları tespit edilen kişilere yönelik operasyon yapıldı.

Jandarma ve Terörle Mücadele ekipleri (TEM) tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda Erdek ilçesi Alattin mahallesinde ikamet eden  V.Y’nin de sosyal medya üzerinden PKK/KCK Terör örgütünün propagandasını yaptığının tespit edilmesi üzerine Erdek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler ile TEM ekipleri tarafından ortak operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonun ardından V.Y.’nin ev ve işyerinde yapılan aramalar sonrasında. 7 adet PKK/KCK Terörö örgütünü simgeleyen bez parçaları ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet fişek, terör örgütünü simgeleyen bir adet bel kuşağı, 1 adet yasak yayın, 1 adet tablet, 1 adet bilgisayar ile bir adet cep telefonu bulunarak el konuldu. Gözaltına alınan V.Y hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Diğer yandan eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon sonrasında; Ayvalık ilçesi Fethiye Mahallesi’nde A.A, Küçükköy Mahallesi’nde Ü.S, Burhaniye ilçesi Öğretmenler Mahallesi’nde İ.D, Gönen ilçesi Rüstem Mahallesi’nde G.S ile Karesi ilçesinde de N.Ç yakalandı.

“5 Kişi Gözaltına alındı, eşyalara el konuldu”

Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonların ardından yapılan aramalar sonrasında toplamda;  Adli makamlarca basım, dağıtım ve satışının yasaklanmasına, toplatılmasına ve el konulmasına karar verilen (2) adet PKK/KCK Terör Örgütünü simgeleyen flama, (1) adet PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen bez parçası, 8 adet yasak yayın (kitap ve dergi) ile (1) adet hassas terazi, (20) gram kubar esrar, (1) adet hint keneviri bitkisi, (1) adet ruhsatsız av tüfeği ve (3) adet fişek ele geçirildi.

Ayrıca şüphelilerin evlerinde yapılan arama sırasında ele geçirilen (4) adet cep telefonu, (4) adet sim kart, (1) adet hafıza kartı, (1) adet dizüstü bilgisayar ve (1) adet tablet bilgisayara incelenmek üzere el konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here