TOSUN GAME

0

Başkanlığı öncesi ve sonrasında çevresindeki isimleri bir bir eleyen Belediye Başkanı Tolga Tosun’un son kurbanı Başkan Yardımcısı Metin Ok oldu. Başkan Tosun, seçim döneminde ittifak yaptığı Ok’u üç yıl sonra görevden aldı.

Belediye Başkanı Tolga Tosun’un başkan adaylığı sürecinde ilk elediği isim en yakın yol arkadaşı Ozan Tüm olmuştu. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in, başkan adaylığı noktasında Tüm ailesinden birinin yanında olmaması şartı koştuğu Tosun bunu kabul etmiş ve Ozan Tüm’le yolları ayırmıştı.

LİSTE KRİZİ BAHAR’IN SONU OLDU

Tosun’un ikinci elediği isim ise seçim sürecini birlikte yürüttüğü CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar oldu. İkili arasında genel kurul öncesinde liste konusunda fikir ayrılığı yaşandığı iddia edilmiş, bu tartışmalar sonucunda mahalle delegeleri seçiminde Bahar’ı destekleyen Tosun, genel kurulda Dr. Selim Panç’ı desteklemişti.

Yazı İçi
ANAHTAR KRİZİNDE ERGÖZ’ÜN ÜZERİ ÇİZİLDİ

Kent Konseyi seçimlerinde Dr. Murat Ergöz’ün arkasında duran Başkan Tosun, bir anahtar krizi sonrası Ergöz’ün üzerini çizmiş ve ilk seçimde ADD Başkanı Serdar Polat’ın kent konseyi başkanı olması için yoğun çaba göstermişti. Başkan Tosun’un son elediği isim Başkan Yardımcısı Metin Ok oldu. Tosun, belediye başkan aday adaylarından Metin Ok ile seçim sürecinde ittifak yapmış ve seçim sonrasında Ok’u belediye başkan yardımcısı olarak atamıştı. Tosun, bir süredir belediye yönetimi ve uygulamalar konusunda ters düştükleri konusunda söylentiler çıkan Ok’u görevden aldı.

OK: “GEREKÇELİ KARARDA GEREKÇE YOK”

Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana izinli olan Metin Ok’a işyerinde belediye zabıtası tarafından resmi tebliğ yapıldı. Belediye tarafından yapılan tebliğde gerekçeli kararın açıklanmadığına dikkat çeken Metin Ok, “Gerekçeli kararı aldık ama gerekçe yok. Bu açıklama kamuoyunu tatmin etmez. Başkan çıkıp gerekçesini açıklamalı. Bunun kamu adına faydalı olacağını düşünüyorum. Başkanın açıklamasına göre yanlış ya da eksik bir şey varsa ona göre açıklama yaparız. Gerekçe olmadığı için kamuoyunu yanlış bilgilendirmek istemem” dedi. Üç yıllık görev süresinde Ozan Tüm, Hüseyin Bahar, Dr. Murat Ergöz ve Metin Ok gibi isimleri eleyen Başkan Tosun’un listesinde sıradaki ismin kim olduğu merak ediliyor.

TOSUN: “BİRLİKTE ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARIN TÜKENDİĞİNİ GÖRDÜM”

Belediye Başkanı Tolga Tosun ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada; halkın oylarıyla gelinen makamların şikayet etme, kızma, küsme makamı olmadığına dikkat çekerek, “Fındık kabuğunu doldurmayacak bir konuda abartılı davranışlar içerisine girmiş. Bunu da bir yere kadar anlayabilirim. Çünkü hepimiz insanız. Birlikte çalışabilme ortamının ve koşulların tükendiğini gördüm” ifadelerini kullanmıştı.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds