TRAFİĞE YAYA GEÇİDİ ENGELİ

0

Kent merkezinde sık sık meydana gelen ve trafik sıkışıklığına neden olan yaya geçidinde önlem alınması isteniyor.

İnönü Caddesi ışıklı kavşak istikametinden gelen yoğun araç trafiği, 35-40 metre mesafedeki Kaşif Acar Caddesi’ni Sevgi Yolu’na bağlayan yaya geçidine gelindiği sırada sorun yaşanıyor. Işıklı kavşakta İş Bankası istikametine doğru gidecek araçların geçişi için yeşil ışık yandığı sırada ayni anda yayalara da kırmızı yanıyor ve araçlar sorunsuz geçiş yapabiliyor. Ancak Kaşif Acar Caddesi ile Sevgi Yolu arasındaki yaya geçişinde, yayaların geçişi sırasında devam etmesi gereken araçlar 35-40 metre sonra yayalara yol vermek için duruyor.

Yazı İçi

İşte bu sırada yoğun yaya trafiğinin yaşandığı Sevgi Yolu yaya geçidinde yayalara yol vermek için duran araçlar nedeniyle ışıklı kavşak istikametine kadar uzun araç kuyrukları oluşuyor ve tam bir yaya ve araç keşmekeşi yaşanıyor. Konuyla ilgili konuştuğumuz bir ilgili; ışıklı kavşakla 35-40 metre mesafedeki Sevgi Yolu yaya trafiğini düzene sokmak için yaya geçidine konulacak trafik lambaları ile ışıklı kavşakta bulunan trafik lambalarının birlikte uyumlu çalışması halinde sorunun çözüleceğini söyledi.

HABERİN İÇİNDEN: Çağımız teknoloji devri. Kent merkezindeki Atatürk ve İnönü caddelerinin kesiştiği ışıklı kavşaktaki trafik lambaları 1954 yılından beri burada trafiği düzenliyor. Birbirlerine 35-40 metre kadar yakın olan 2 geçitten Sevgi Yolu yaya geçidine de konulacak bir trafik lambasının yapılacak gözlemler sonunda ışıklı kavşaktaki trafik lambalarıyla uyumlu çalışmasının gerçekleşmesi halinde, sonrasında ise Sevgi Yolu yaya geçidindeki keşmekeş sona erebilir. Ancak sonrası iyi bir denetim şart olmalı.

HABER: Erdem ÖZCAN

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds