Tribünden indi, başkan oldu

0

Tribünden inerek Susurlukspor’a başkan olan Seçkin Arık, sevdalısı olduğu 46 yıllık takımın kayyuma gitmesini engelledi.

Taraftar grubu Susurluk Ateşi ile birlikte Susurlukspor’un içeride dışarıda maçını kaçırmayan Seçkin Arık, kulüp kapanma noktasına gelince taşın altına elini koydu. 46 yıllık mazisi olan takımın kayyuma gitmemesi için başkan oldu. Başkan Arık’ın ilk hedefi Balıkesir Süper Amatör Lig B grubunda mücadele eden kırmızı siyahlı takıma kalıcı gelirler kazandırarak yarıştan kopmamasını sağlamak.

“KULÜBÜN KAYYUMA DEVREDİLMESİNE İZİN VEREMEZDİM”

Kulübün kayyuma devredilmesi durumunda Susurlukspor’un maziye karışacağına dikkat çeken Başkan Arık, “Susurlukspor sevdalısı bir taraftar olarak buna izin veremezdim. Susurluklu çocuklarımızı kulübün arması altında mücadele ederken görmekten başka bir isteğim yok” dedi. Adaylık öncesi Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in, “Yürüyün, arkanızdayım” sözlerinin kendilerini motive ettiğini belirten Başkan Arık, kulübe kalıcı gelirler sağlanması konusunda ise Başkan Güney’den tam destek geldiğini sözlerine ekledi. Başkan Arık, “Kapalı Pazar Yeri’nde 300 araçlık bir otopark, çay bahçesi ve halı saha ihale ile Susurlukspor’a kazandırılacak” şeklinde konuştu.

Yazı İçi
“MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Sponsorluk anlamında kulübe destek olanlara çok teşekkür eden Başkan Arık, en maliyetsiz maçın bile en az 5 bin liraya mal olduğu bir mücadelede her desteğin değerli olduğunu söyledi. Kulübün saha çalışmalarının devam etmesi nedeniyle iç saha maçlarını bile dışarıda oynamak zorunda kaldıklarına dikkat çeken Arık, “Bu bizim için bahane değil. Biz her yer Susurluk parolasıyla maçlara çıkıyoruz. Yine de stat çalışmamızın bir an önce bitmesi dileğimiz” diye konuştu. Teknik Direktör Emrah Dikmen öncülüğündeki 19 kişilik takım kadrosunun 16’sının Susurluklu gençlerden oluştuğunun önemle altını çizen Arık, “Susurluk bir spor şehri. Adeta bir sporcu fabrikası. Yakın zamanda alt yaş kategorilerinde üç milli futbolcu çıktı Susurluk’tan. Bizim amacımız bu sayıyı arttırmak” diye konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN DESTEK SÖZÜ ALDIK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun Susurlukspor’a zorlu süreçte sahip çıktığına dikkat çeken Başkan Arık, “Bakanımız Susurluk’a geldiğinde bir saat boyunca Susurlukspor üzerine sohbet ettik. Projelerimizden ve hayallerimizden bahsettik. Stadyum konusundaki desteğinin yanı sıra 75 bin lira maddi destek sözü verdi. Sizin gibi spor adamlarına kapımız her zaman açık, çat kapı gelin sözleri bizi çok mutlu etti. Stat konusunda çalışmalar hızla ilerliyor. 6 hafta sonra çok önemli bir Reşadiyespor maçımız var. İnşallah o maça stadımız yetişir” dedi.

SUSURLUKSPOR’U PROFESYONEL LİG’DE GÖRMEK İSTERİM

Takımın yarıştan kopmaması için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Başkan Arık, “Takım yarıştan kopmadığında şehrin enerjisi de çok yüksek oluyor. Bu taraftarı ve takımın destekçilerini de motivasyonunu en üst seviyede tutuyor. Yarışta olduğumuz sürece takımı sonuna kadar götürür ve ne gerekiyorsa yaparım. Uzun vadede takımı ekonomik olarak basit gelirlerle destekleyebilirsek, Susurlukspor’u profesyonel liglere taşımak isterim” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds