Tribünler Bandırma il haritasını çizdi

0

TFF 1. Lig’in en önemli derbisine, bordo beyazlı taraftarların tribünde açtığı Bandırma il haritası damga vurdu. Haritaya göre Avşa ve Marmara Adası, Erdek, Manyas, Gönen, Biga, Susurluk, Karacabey ilçeleri Bandırma il sınırları içerisinde yer aldı.

 

65 yıl öncesine dayanan Bandırma il olsun mu olmasın mı tartışmalarına son noktayı Bandırmaspor taraftarları koydu. Bordo beyazlıların 3 puanı 3 golle aldığı maçta tribünde açılan Bandırma il haritası maçın önüne geçti. İl haritası fikrini ortaya atan isimlerden biri olan Tribün Lideri Özgün Eren, “Balıkesirspor maçları bizim için maçtan öte bir şehrin duruşu. Sadece bir Bandırmaspor değil Bandırma mücadelesi bizimki. İl olmak sadece tribünün değil tüm şehrin hayali. Yaptığımız sadece bu hayalin haritasını çizmek oldu” dedi.

EREN: “TALEBİMİZ NET İL OLMAK İSTİYORUZ”

80 metrekarelik haritayı hazırlamak için 20 taraftarla 24 saat hazırlık yaptıklarını ifade eden Eren, “Kapalı Pazar Yeri otoparkında iki terzinin bir araya getirdiği bezlere kara kalemle haritayı çizdik. Ve yaklaşık 10 kilogram boya kullanarak haritamızı boyadık. Ne tribündeki diğer arkadaşlarımızın ne de yöneticilerimizin bu haritadan haberi vardı. Herkese büyük bir sürpriz oldu” diye konuştu. Şehirde yaşayan herkesin bir gün Bandırma plakalı araçları görmek istediğine dikkat çeken Eren, “Dedelerimiz, babalarımız dönemin siyasilerine bu konudaki taleplerini dile getirdi. Dönem dönem il olmaya çok yaklaştık. Bir şekilde önü kesildi. Büyüklerimiz bizden önce ne istiyorsa bizim talebimiz açık ve net. İl olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yazı İçi
DEMİREL SÖZ VERDİ, 80 PLAKA ÇÖPE GİTTİ

Bandırmalıların il olma talebi ilk olarak 1956 yılında yüksek sesle dile getirildi. Bandırmalılar, dönemin Başbakanı Adnan Menderes’i, ‘Kazara kaza kaldı kazamız’, ‘Bandırma Valisiz Bir Vilayettir’ dövizleriyle karşılamıştı. Bu isteklere karşı Menderes’in cevabı ise “Benden vali değil, fabrika isteyin” olmuştu.

1994 yılında Bandırma’ya gelen Başbakan Süleyman Demirel çıtayı bir tık ileri götürerek seçim sonrası 80 plaka sözünü vermişti. Dönemin DYP Milletvekili Cemal Öztaylan ise seçimlerinden ardından 80 BT 002 plaka hazırlattı. Uzun süre Bandırma Ticaret Odası’nda duran plaka hayali gerçeğe dönüşmeyince, Ticaret Odası Başkanı Osman Kocaman, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte plakayı çöpe atmıştı.

EREN: “HAKLI TALEBİMİZİ DİLE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bandırma’nın il hayalinin bir gün gerçeğe dönüşeceğine inandığının altını çizen Tribün Lideri, “Şehrimize ve takımımıza olan sevdamız çıkarsız. Çınarlı, Paşabayır, Kuşcenneti, Ayyıldız, 100. Yıl hangi mahalleye, hangi eve, hangi kahveye giderseniz gidin. Kiminle konuşursanız konuşun Bandırma il olsun diyecektir. Siyasetçiler, bürokratlar bu gerçekten kaçabilir ama kurtulamaz. Her zaman bu haklı talebimizi dile getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds