Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan 65 Yaş İçin Yeni Karar

Valilikten yapılan açıklama ise şöyle

0

Balikesir Valiliğinden yapilan açıklamaya göre 65 yas üzeri vatandaşların saat 10:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkabilecekler.

Valilikten yapılan açıklama ise şöyle;

Yazı İçi

Tüm ülkeyle birlikte İlimizde de koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle Vali Hasan Şıldak başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulunda 65 yaş için karar alındı.

Koronovirüs salgınının ilimizdeki seyrinin anlık olarak takip edildiği ve bu anlamda hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00­-16:00 arasında sokağa çıkabilmeleri, bu saatler dışında sokağa çıkmamaları karara bağlandı.

Alınan kararlara uymayarak toplum sağlığını tehlikeye atan kişilere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’ inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı da alınan kararlar arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds