Vali Şıldak Umuda Kapı Açan Gençlerle Bir Araya Geldi

“Umut Her Zaman Bir Heyecan, Coşku Getirir”

0

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak; Valilik öncülüğünde birçok kamu kurum ve kuruluşun katkısı ile hayata geçirilen “Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum” projesine dahil olarak tedavi ve rehabilitasyon süreçlerini kararlı bir şekilde sürdüren ve proje kapsamında iş sahibi olan gençlerle bir araya geldi.

Valilik Necatibey Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mitat Gözen, İl Sağlık Müdürü Uz.Dr.Serkan Kadir KESKİN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Refik BUDAK da katıldı.

“Bu Uzun Maratona Nefesinizin Yeteceğine İnanıyorum”

Projeye dahil olarak umuda kapı açmayı seçen vatandaşlardan birinci grup olarak 8 kişinin çeşitli kurumlarda istihdamının sağlandığını ve hali hazırda 8 kişinin daha projenin bu basamağına yakın olduğunu dile getiren Vali Şıldak; “Bugün sizleri yakından görüp tanımak istedim. Bizim çok önem verdiğimiz bu projenin ilk uygulayıcıları olarak örnek oldunuz, sizleri tebrik ediyorum. Şuan aramızda bulunan sekiz vatandaşımız farklı İlçelerimizde çeşitli kuruluşlarımızda, göreve başladı. Projenin bu periyodu 6 ay sürecek. Bu projeye sizlere olan güvenimiz, iradenize olan inancımızla yola çıktık. Bu uzun bir yolculuk, bir maraton ve buna nefesinizin yeteceğine inanıyorum, bunun ilk ışıklarını alıyoruz. Uyuşturucu mücadele birimi de sizlerle çok yakından ilgileniyor. Sizler; bizlerin hazırladığı, çok emek verdiğimiz bu projede, her şeyden önce emekleri boşa çıkarmadınız, ailelerinize verdiğiniz değeri de gösterdiniz. Ne kadar gurur duysanız, kendinizi ödüllendirseniz azdır.” ifadelerini kullandı.

“Sizler Umut Işığı Olacaksınız”

Projenin ilk örnekleri oldukları için çok önem arz ettiklerini vurgulayan Şıldak; “Sizlerin adeta 24 saatinizi önemsiyor ve takip ediyoruz. Çünkü bu bir hastalık, bu sizi çevreledi ve yakaladı. Siz; bundan kurtulmak istiyorum dediniz ve buna inandınız. Bunu sadece sözle ifade etmediniz; beyninizle, kalbinizle inandınız. Bunun bazı kuralları var bunları yerine getirdiniz ve tedaviniz-rehabilitasyon programınız uygulandı. Şuan da siz aslında hayata yeniden başlıyorsunuz. Tekrar nefes aldığınızı hissettiniz. Bizler de sizi bırakmayacağız ve size kalıcı işler kazandıracağız.

Yazı İçi

Her şeyin başı iş sahibi olmak güzel bir hayat yaşamak. Gelecekte de sizi daha mutlu günler bekliyor. Daha güzel günleriniz nefes aldığınız günleriniz olacak. Projeye dahil olarak çok güzel bir adım attınız. Attığınız adımla ilk örnekleri olduğunuz bu projeyi topluma sizler yansıtacaksınız. Daha el uzatılması gereken gençlerimiz var, sizler örnek teşkil edeceksiniz. Maratondan başarıyla çıkmanız onlar için de umut ışığı olacak. Proje sürecinde yaşadıklarınızı anlatın, sizin bu başarınız utanılacak, gizlenecek bir şey değil. Siz zoru başardınız. Çevrenize anlatın, ışık olun.” diye konuştu.

“Umut Her Zaman Bir Heyecan, Coşku Getirir”

Projeye katılmalarıyla tedavi ve rehabilitasyon sürecine dahil olan gençleri çok güzel bir hayatın beklediğini ifade eden Şıldak; “Projenin adı “Umuda Kapı Açıyorum”. Umut her zaman bir heyecan, coşku getirir. Kapı açmak, kapıyı aralamak umudu yakalamayı sağlar ve sonra hayata tutunursunuz. Vali Yardımcımız, Sağlık Müdürümüz, Kaymakamlarımız ve tüm proje ekibi olarak size yeni bir hayat vadediyoruz. İşin sonuçlanması için çabalıyoruz. Dünyada bu işte başarı yüzdesi çok düşük, hastalığın tedavi ihtimali çok az. En önemli faktör “istemek”, siz isteyin biz her fırsatı getireceğiz. Bunu kalpten söylüyorum.

Çünkü bu tam bir bataklık, ne içkiye ne sigaraya benziyor, gerçekten hayatı bitiriyor, sağlığı bitiriyor. Ayrıca uyuşturucu ile terör örgütlerine de onların kasalarına da para göndermiş oluyordunuz. Terör örgütlerine silah, eleman temin eden paranın kaynağı bu. O yüzden sizi tebrik ediyorum. Siz vatandaşlık görevi de yapmış oldunuz devlete bağlılığınızı sevginizi bu şekilde göstermiş oldunuz. Projemizin personeli sizi ne yapmanız gerektiğiniz konusunda sürekli yönlendirecek ve siz de irtibatı hiç kesmeyeceksiniz. Dediklerini harfiyen yapacaksınız. Hayat sizlere çok güzel günler getirecek.” diye konuştu.

Katılımcı gençlere tek tek söz veren Şıldak; proje ile değişen hayatları hakkında bilgiler aldı. Söz alan gençler hayatlarının olumlu yönde değiştiğini, projeye dahil olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler. Bu projeyi uygulayarak kendilerine umut kapısı açtıkları için Vali Şıldak’a teşekkür eden katılımcılar, hayata bakış açılarının değiştiğini ve çevrelerinde saygınlık kazandıklarını söylediler.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds