Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 2’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) incelemelerde bulundu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir 2inci Organize Sanayi Bölgesinde İşbir Sentetik, Anar Metal Sanayi, Baysan Radyatör, Sanelpan Elektronik Pano, Ocaktan Demir Sanayi tesislerini ziyaret ederek, yapılan üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Balıkesir 2’inci OSB Müdürlüğü yetkilileri ve yatırımcılarla görüşen Vali Yazıcı, 2’inci Organize Sanayi Bölgesi’nin Balıkesir ve bölgemizin ekonomisine önemli bir katkı sağladığını ifade etti. Vali Yazıcı’ya, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu ve 2’inci Organize Sanayi Bölge Müdürü Koray Urgun eşlik etti.
Tesis yöneticilerinden üretim aşamaları ve yıllık üretim kapasiteleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, sanayi alanında böylesi tesislerin üretim ve istihdam kapasitesinin sevindirici olduğuna değindi.

DEVLETİMİZ, YATIRIMCILARA HER ZAMAN DESTEK VERİYOR

Sık sık iş adamları ve esnaflarla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Vali Yazıcı, “Balıkesir 2’inci OSB, yaptığı ihracatla ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkılarda bulunan, ilimizde önemli ölçüde istihdam sağlayan bir bölgedir. Devletimiz, yatırımcılara her zaman destek verirken bizler de iş adamlarımızın görüşlerini önemsiyor, yapılan toplantılarda sorunlarını dinliyoruz. Kente önemli ölçüde istihdam sağlayan  Organize Sanayi Bölgesi şehrin kalkınmasında önemli bir lokomotif.” ifadelerini kullandı.

BALIKESİR AÇISINDAN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Fabrikadaki ürünleri inceleyen ve üretim tesislerini beğendiğini ifade eden Vali Yazıcı, bu güzel memleket için taş üstüne taş koyanın her daim yanında olacaklarını belirterek, fabrika yetkilileri ve çalışanlarına başarılar diledi. Yapılan her yatırımın, bulunduğu yere ekonomik katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir’de istihdam ve ekonomiye katkı sağlayan böylesine önemli yatırımların yer alması bizleri mutlu ediyor. Tesislere yaptığımız ziyaretlerde iş adamlarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. Katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi ülkemiz ve Balıkesir açısından önemi çok büyük.” dedi.

Üretim tesislerinde de incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu sözlerine ekledi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here