“Yasalar yetmiyor, ölümler bitmiyor”

0

Bandırma’da son dönemde kadına yönelik düzenlenen şiddet eylemlerini değerlendiren Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Karaaslan, “Haklı şiddet, haklı cinayet yoktur” dedi.

Bandırma’da yaşanan kadına şiddet ve kadın cinayeti vakalarının ülkenin temel sorunu olduğunu vurgulayan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Karaarslan kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet konularının çarpıtılmaması gerektiğinin altını çizdi. Kadın cinayeti ve kadına şiddet gibi konularda olayın özünden uzaklaşıp, ‘Eteği kısa’, ‘Bu saatte orada ne işi vardı’, ‘Neden güldü’ sözleriyle konunun başka yerlere taşınmaya çalışıldığını vurgulayan Karaarslan, “Gerçekte mağdur olan bir kadın ve bir fail var. Cezaların caydırıcılığı olmadıkça bu olaylar devam edecek. Mahkemeleri duruşmaları birlikte takip ediyoruz ama gönüllü avukatlarla, akademisyenlerle, psikologlarla bir araya gelip çok daha büyük planlamalar yapmalıyız. Kanunların uygulanması için mücadele etmeliyiz.” diye konuştu.

Yazı İçi
“HEP KADINLARIMIZ VE ÇOCUKLARIMIZ MAĞDUR”

Pandemi sürecinde bile yaşanılan sorunların faturasının kadınlara kesildiğini belirten Karaarslan, “Kadına şiddet vakalarının gerçekleşme şekli pandemi öncesi dönemde daha çok darp türündeyken pandemi döneminde ise ateşli silah ile öldürülme olduğu görülüyor. Kadına uygulanan her türlü şiddetin karşısındayız. Kadın bir kez mağdur oluyor. Hayatını kaybediyor ve çocuğunu da kaybediyor. Ancak kadını hukuk süreci öldükten sonra bile devam ediyor. Kadının mağduriyeti bitmiyor. 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanmasını istiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds