Yem Makineleri İhracatında Türkiye’nin Şampiyonu Yemmak Oldu

0

2020 yılını etkisi altına alan pandemi sürecinde, yerli yatırımcıların taleplerini karşılamak üzere iç piyasaya yoğunlaşan Yemmak , eş zamanlı olarak ihracattaki başarısını da sürdürmeye devam etti.

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve İhracatçı Birlikleri’nden alınan raporlar sonucunda ihracattaki birinciliğin devam ettiğini paylaşan Yemmak Genel Müdür Yardımcısı Halil Yırtımcı, pandemi sürecinde yerli yatırımcıların ihtiyaçlarına öncelik verildiğini aktardı.

Sözlerine; “Küresel tedarik zincirinde yaşanan kırılmalar ve ham madde sorunlarının yaşandığı bu dönemde üretime aralıksız devam ederek iç piyasanın taleplerini önceliğimize aldık. 2020 yılında Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyete geçen büyük karma yem tesislerinin “tamamını” kurarak yatırımcıların hizmetine sunduk“ diye devam etti.

Yazı İçi
“Türkiye’nin kalkınmasında itici gücün ihracat olduğunun bilincindeyiz.”

İhracatta ise Türkiye olarak zor bir yıl geçirildiğini de ifade eden Halil Yırtımcı, “Birçok sektörde ihracattaki kayıp döviz bazında yüzde 20 düşüşlerde yaşanırken, genel makine ve aksam ihracatlarında bu oran %4,5 ile sınırlı kaldı.” dedi.

Yırtımcı, “Tüm bu gelişmelere rağmen ihracattaki güçlü pozisyonumuzu koruduk. Türkiye’nin yem makineleri üretiminde özel sektörün ilk üreticisi olan Yemmak, yıllardır alışılageldiği gibi ihracattaki liderlik geleneğini bozmayarak 2020 yılında da sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Bu zorlu dönemde gösterdikleri yüksek performans ve eforları için tüm çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds