Yemmak, AR-GE 250 Yıldızları Arasına Girdi

“PROJELERİMİZİ TEK MERKEZDEN YÖNETİYORUZ”

0

Türkiye’nin önde gelen yem makinesi üreticilerinden Yemmak, ülkenin Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firmalarının belirlendiği Ar-Ge 250 listesine girdi. Firma, sektöründe en büyük Ar-Ge Merkezi olma unvanını almaya hak kazandı. 2013 yılından bu yana Türkiye’de Ar-Ge’nin nabzını tutan tek kaynak olan “Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması”, yedinci yılında da en kapsamlı Ar-Ge tablosunu çıkararak 2019 verileriyle ülkenin Ar-Ge karnesini hazırladı. Katma değeri yüksek ürünler üretmek için anahtar rol oynayan Ar-Ge yatırımları konusunda Türk yem teknolojileri sektörünün yüzünü güldüren bir gelişme yaşandı.

Ülkenin önde gelen yem makinesi üreticilerinden Yemmak, Turkishtime dergisinin 2019 verilerine göre hazırladığı en çok Ar-Ge yapan firmalar listesine girdi. Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veren Yemmak, ilk 500’e girerek 385’inci firma oldu.

“GURUR DUYUYORUZ”
Yazı İçi

Yemmak’tan yapılan açıklamada, “2013 yılından bu yana Türkiye’de Ar-Ge’nin nabzını tutan ‘Turkishtime Ekonomi ve İş Dünyası Portalı’nın her yıl yayınladığı Ar-Ge 250 Araştırma Raporu’nda 2019 yılı verilerine göre en çok Ar-Ge harcaması yapan firmalar sıralamasında ilk 500’e girerek 385’inci sırada yer almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Türkiye’deki bin 200 Ar-Ge merkezi arasından ilk yılımızda büyük bir başarı örneği gösterip ikinci Ar-Ge 250 sıralamasında yer alarak ‘Sektörünün En Büyük Ar-Ge Merkezi’ olma unvanını da almaya hak kazandık.” ifadelerine yer verildi.

“PROJELERİMİZİ TEK MERKEZDEN YÖNETİYORUZ”

Yemmak’ın makine, proses ve anahtar teslim proje çözümlerini tek merkezden yönetebilen Türkiye ve Avrupa’daki nadir üreticiler arasında yer aldığını ifade eden Yemmak Ar-Ge Müdürü Eser Dönmez, Ar-Ge departmanı olarak devletin hibe ve desteklerinden faydalanarak her yıl en az dört Ar-Ge projesini tamamladıklarını söyledi. Dönmez, “Ar-Ge metodolojisinin sistematik hale getirilmesiyle son teknoloji ve yeni nesil sistem ve çözümler geliştirilmesi gibi hedeflerimizi kısa vadede tamamlamış bulunmaktayız. Önümüzdeki dönemlerde de Ar-Ge yatırımlarına ayrılan bütçeyi arttırarak, her türlü bilimsel çalışmaya katılmak ve teknoloji üretebilen ve sektöründe uluslararası alanda en başarılı olan firmalar arasına girmek hedeflerimizden bir kaçıdır.” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds