Yörsan’da 3 milyar ciro hedefleniyor

0

Yörsan’ı 155 milyon liraya satın alan Matlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, 200 – 300 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyledi. Matlı, tesise ilave olarak süt tozu ve peynir altı suyu tozu tesisleri kurulacağını müjdeledi.

Matlı Holding, Susurluk’a toplamda 500 milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yörsan’ı 155 milyon liraya satın alan Matlı Grup, 250 – 300 milyon liralık ilave yatırımla markayı yeniden canlandırmak istiyor. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Yörsan’ı satın alan Matlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’yı ziyaret ederek yatırımları hakkında bilgi aldı.

“HEDEFİMİZ 3 MİLYAR CİRO”
Yazı İçi

Yörsan için toplam yatırım maliyetlerinin yaklaşık 500 milyon lirayı bulacağına dikkat çeken Matlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, yurtdışındaki mozerella gibi çeşitlerin yanı sıra kendi coğrafi işaretli peynirlerin üretimini de yapmayı planladıklarını söyledi. Köklü bir firma olan Yörsan’ın Bursa ve Balıkesirli süt üreticilerinin sigortası konumunda olduğunu söyleyen Matlı, Yörsan’ı entegre bir süt tesisine dönüştürerek, 3 milyar lira ciro elde edecek duruma getirmeyi hedeflediklerinin altını çizdi.

“BİN 200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”

Bin 200 kişilik bir istihdam yaratmayı planladıklarını ifade eden Matlı, Susurluk’un gelişimine katkı sağlamak için her türlü çabayı göstereceklerini üstüne basa basa ifade etti. 38 yıl önce sanayi sicil belgesini alan Yörsan’ın bayrağını dalgalandırmaya devam edeceklerini kaydeden Özer Matlı, “Matlı ve Yörsan gibi iki büyük firmanın birlikteliği ile beraber Matlı, tarım ve hayvancılık sektöründeki tedarik zincirinin tüm halkalarında yer almış olacak. Türkiye’nin tarımdaki geleceğini yeni yatırımımız ile daha ileri seviyelere taşıma hedefiyle çıktığımız yolda özellikle bölgesel bazda önemli bir katma değer yaratacak” diye konuştu.

“SUSURLUK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Susurluk ekonomisinin lokomotiflerinden Yörsan’ı satın alarak ekonomiye kazandıran Matlı Grup’a çok teşekkür eden Belediye Başkanı Nurettin Güney, belediye olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Güney, “Birlik beraberlik içerisinde Susurluk’un gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds